Jaką perspektywę ma zbiór nazw i pojęć, którymi żongluje Mateusz Jarosiewicz? Tu promuje go ninanonimowa. Czas się zająć tym światkiem.

Jaką perspektywę ma zbiór nazw i pojęć, którymi żongluje Mateusz Jarosiewicz [MJ]? Na Neon24.pl pisze o jego działalności ninanonimowa. Czas się zająć tym (pół-?) światkiem.

Przewodnią nazwą w systemie Jarosiewicza jest "NeOS".

Przypomniały mi się kłopoty, przeprowadzki i straty związane z kradzieżą Panu Oparze adresu NowyEkran.pl.

NE w połączeniu z OS. NE to nie NowyEkran tylko skrót z angielskiego new- nowy. OS to skrót od operating system - oprogramowanie zarządzające systemem komputerowym, tworzące środowisko do uruchamiania i kontroli zadań.

Dlatego zadałem sobie pytanie, skąd pomysł na nazwę NeOS? Czy jest ona chroniona?

Można by przyjąć, że jeżeli MJ ją reklamuje, to ją zabezpieczył prawnie. W innym wypadku stanie się jak z nazwą Pana Opary, zostanie ukradziona, lub zostanie zabronione inicjatywie posługiwanie się nazwą NeOS. MJ wie o tym. MJ faktycznie używa na YouTube nazwy MJ NeOS.

Zdziwiło mnie przy znaleziskach z MJ, że strona MJ https://NeOS.com.pl zrobiona jest w CMS (content management system) WordPress, a nie w cms NeOS.

Byłoby przyzwoiciej, gdyby informatyk używał trudniejszego, ale wydajniejszego w obsłudze CMS NeOS, systemu pasującego do nazwy firmującej nowy system polityczny. Szukałem śladów MJ świadczących o jego działalności informatycznej wychodzącej poza przeciętne umiejętności zwykłego internauty. Takich u MJ nie znalazłem. CMS WordPress, to każdy potrafi uruchomić.

Proponuję przyjrzeć się wynikom wyszukiwania:

https://www.linkedin.com/ + Mateusz Jarosiewicz

Z członkostwa w linkedin ściągnął najbardziej rozsądną propozycję: by wymieniać się karteczkami z adresami i co kto robi.

Z wyszukiwania w Wikipedii, widać, że istnieje już w Austrii nawet neoliberalna partia NeOS.

 

Ciekawe jest też, że właściciel adresu NeOS.pl sprzedaje adres za prawie 15 tysięcy złotych!

 

W sumie z analizy tylko jednej nazwy, którą się posługuje MJ istnieje duże prawdopodobieństwo, że właściciel nazwy, gdy MJ zacznie produkować pod tą nazwą, lub bogaty właściciel adresu internetowego NeOS zabroni nielegalnego używania nazwy, jako marki, to strona NeOS się rozpadnie, lub społeczność będzie musiała zbierać się na roczny haracz. To ryzyko - opłacanie jakiegoś Żyda, jest od samego początku wpisane w działalność pod egidą NeOS!

MJ powinien udostępnić, kto w Polsce ma prawa autorskie do nazwy NeOS.

Bez takiej informacji, to każdy z członków, może już teraz zapomnieć o swoich kredytach w NeOS. Sądowa likwidacja nazwy dla MJ spowoduje rzeczywistą plajtę i partyzantkę, a realne pieniążki i realna praca przepadną.

Ludzie zaangażowani powinni się przede wszystkim poinformować o gwarancjach wyjścia z NeOS, gdy zabronią posługiwania się tą nazwą w Polsce. Z informacji o godz. 17 z dnia 21 kwietnia 2020 roku, z Niemiec, opłata za nazwę "Spuckschutz"- ochrona przed pluciem, tak nazywane są przeźroczyste bariery ochronne przed Korona wirusem.  Firma która produkuje bariery ze szkła akrylowego dla sklepów, przychodni lekarskich, szpitali i lekarzy raptem ma płacić 16250 Euro na firmę, która jest właścicielem nazwy "Spuckschutz".

 

Popatrzałem na nazwę NeOS. Prawa autorskie na Europę i marki należą do niemieckiej firmy produkującej innowacyjne meble biurowe Wilkhahn Wilkening + Hahne GmbH + Co., w Fritz-Hahne-Str. 8, 31848 Bad Münder

 

Inicjatywę 1Polska.pl zniszczył tylko jeden prowokator i jeden agent. Każda oddolna inicjatywa oparta na jednostkach, jeżeli stanie się niewygodna dla mocodawców istniejącego reżimu, nie będzie długo istnieć.

Wydaje mi się, że gdyby to byli Szwedzi to nie martwiłbym się, ale to Niemcy są właścicielami nazwy!

Dlatego, przeciąć błędne połączenia lub założyć partię NeOS na Polskę...

Z Wikipedii:

NeOS or NEOS may refer to:

     NeOS (airline), an Italian airline

     NeOS (pistol), a type of Beretta pistol

     NeOS (record label), a German record label

     NeOS Finance, an Italian bank

     NEOS Server, mathematical optimization software system

     Near-Earth objects

     NEOS – The New Austria, a political party in Austria

     NEOS Library Consortium, a Canadian network of Libraries

     TYPO3 NeOS, an opensource content management system

     Yamaha NeOS, a moped

See also

     Neo (disambiguation)

     NeOS Flow, a free and open source web application framework