NLP - kontynuacja dyskusji z panią Gość

--- Instytut Esalen w Big Sur, Kalifornia ---

NLP zostało opracowane przez Richarda Bandlera i Johna Grindera w latach 70-tych w ramach Human Potential Movement. Zdefiniowali oni NLP jako "badanie struktury subiektywnego doświadczenia". Pierwotnym celem twórców NLP było poznanie skutecznych czynników skutecznej terapii i możliwość przekazania jej innym.

Programowanie neurolingwistyczne (NLP) – uporządkowany zbiór technik oraz metod pracy z wyobrażeniami nastawionych na tworzenie i modyfikowanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi. Centralnym elementem NLP są założenia wstępne NLP, które zostały nazwane przez Bandlera i Grindera podstawowymi wzorcami zachowań przy "modelowaniu" ludzi sukcesu.

Dwanaście najważniejszych "założeń wstępnych" to:

 1. Mapa to nie terytorium. (Zob. Alfred Korzybski)
 2. Ludzie w ramach własnego modelu świata dokonują zasadniczo najlepszego możliwego dla nich wyboru.
 3. Każde zachowanie wypływa z dobrych zamiarów. Akceptacja subiektywnych, pozytywnych zamiarów nie ignoruje możliwych konsekwencji czynu. Ona służy w kontekście porady do przemiany negatywnej wizji własnej osoby.
 4. W każdym człowieku istnieją wszelkie, potrzebne zasoby, aby rozwiązać jego własne problemy.
 5. Pozytywna ocena danej osoby jest niezmienna, ale adekwatność jej zachowania może być wątpliwa.
 6. Nie ma błędów ani braków w komunikacji. Wszystko jest sprzężeniem zwrotnym. Poprzez takie założenie wstępne otwiera się droga do przyjmowania krytyki bez urazy. Według Paula Watzlawicka jednostronne obwinianie się (współzależność), jest zasadniczo fałszywe.
 7. Znaczenie komunikacji leży w reakcji, jaką się otrzymuje. Nie liczy się to, co robisz, ale jak reaguje na Ciebie Twoje otoczenie.
 8. Jeżeli coś nie działa, zrób coś innego. Bądź otwartym na wszystko, co funkcjonuje. Bądź otwarty na szukanie alternatywnych rozwiązań.
 9. W skądinąd stałym systemie element z największymi możliwymi opcjami behawioralnymi kontroluje system. Od doradcy wymagana jest elastyczność zachowania.
 10. Opór ze strony klienta oznacza brak elastyczności ze strony doradcy. Zawsze istnieje jakieś alternatywne rozwiązanie.
 11. Celem każdej komunikacji nie jest zamiar, ale wywołanie reakcji w drugiej osobie. Założenie to odpowiada aksjomatowi Paula Watzlawicka: Prawdą nie jest to, co powiedział A; prawdziwe jest to, co zrozumiał B.
 12. Jeżeli ktoś potrafi robić coś konkretnego, to możliwe jest modelowanie (naśladowanie) tego zachowania i przekazywanie jego dalej.

adevo

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3

liczba ocen: 103

 • Dla Pani NLP-Gość

  "Wykazałam że o technikach NLP pisano w XIX wieku a autorzy odwoływali się do doświadczeń poczynionych „jeszcze w czasach starożytnych”. Ich doświadczenie pochodzi zapewne z Babilonu i Egiptu.
  Szaweł, który wymyślił chrześcijaństwo, był mistrzem technik NLP. On oczywiście nic nie wymyślił a tylko skompilował dorobek szkół misteryjnych z Bliskiego Wschodu, do którego miał dostęp.
  „Zbawienie” które obiecuje Jezus to prawdziwy majstersztyk. „Zbawienie” to właśnie efekt zastosowania technik NLP a upowszechnił to Szaweł dwa tysiące lat temu.
  Dlatego wyżej napisałam że NLP to fundament cywilizacji."
  ➖➖➖➖➖➖
  Szanowna Pani Gość. W naszych czasach metody NLP rozwijają specjaliści od marketingu. NLP to jedna z nowoczesnych technik sprzedaży, stosowana w zaawansowanych rozmowach między sprzedawcą a klientem. Pani postawiła tezy, które udowodniła Pani następnymi tezami. To metoda teologiczna., ale nie przekonywująca, gdyż trzeba wierzyć bez sprawdzenia. W naszej cywilizacji tezę udowadniają naukowe dowody.
  W przypadku NLP jest prawdopodobne, że istnieją nawet prace naukowe w temacie. Sama NLP jest traktowana jako nna ten temat. Jest to zresztą prawdopodobne, gdyż NLP zawiera mnóstwo zaimportowanch technik i metod z różnych cywilizacji.
  Na podstawie Pani perspektywy mogę spokojnie postawić tezę i nawet udowodnić, że David walcząc z Goliatem stosował pradawne techniki Ninja z Japonii. Stosował on skórzany rzemień do rzucania kamieni i kul ołowianych.
  Coś twierdzić to jedna sprawa, druga to ludzi do tego przekonać. Metody są różne jedna z nich to NLP, która znalazła zastosowanie w rozmowach pomiędzy klientem i sprzedawcą. Metoda terapeutyczna stała się techniką sprzedawania. Więcej dla Pani przetłumaczyłem z niemieckiego w komentarzu notce:
  https://idb.neon24.pl/post/165254,nlp-kontynuacja-dyskusji-z-pania-gosc

  • @adevo#Dla Pani NLP-Gość

   Czyli jeśli odrzucić te wszystkie napuszone słowa których celem jest nadanie "naukowości" prastaremu szalbierstwu,NLP jest czymś w pół drogi między tresurą a manipulacją.Prawda?

   • @ikulalibal#adevo#Dla Pani NLP-Gość

    Techniki NLP sprawdzają się w sprzedaży. Gdy powodują większy obrót i większy zysk, to nie można to w tym kontekście powiedzieć, że są fałszywe.

    • @adevo#ikulalibal#adevo#Dla Pani NLP-Gość

     A jeśli "sprzedaż" potraktować symbolicznie to czym będzie"zysk" ? co się okaże?
     Czyż technologie NLP nie są stosowane w sterowaniu procesami społecznymi np opiniami,nastrojami , preferencjami politycznymi,modami,trendami itp Są.

     A czyż cała złowieszcza memetyka nie opiera się wyłącznie na NLP ?

     I jeszcze jedno;czy nie jest niepokojący fakt że większość "klasyków" NLP związana jest ze środowiskiem "nowych ateistów" ?

   • @ikulalibal#adevo#Dla Pani NLP-Gość

    NLP to technologia manipulacji za pomocą języka. To technologia.

    W świecie techników od NLP nie istnieją pojęcia Dobra czy Zła, Prawdy czy Fałszu. W komercyjnych zastosowaniach NLP kryterium skuteczności jest zysk, zwiększenie sprzedaży. Liczy się pieniądz, pieniądz jest najwyższym bogiem. To Mamona, Moloch, itp. itd.

    Była taka pisarka Alissa Rossenbaum, pseudonim operacyjny: Ayn Rand. Ona tłumaczyła że kryterium etycznym jest właśnie korzyść ekonomiczna, pieniążki. Nie ma Dobra czy Zła autonomicznego od Mamony. Dobro to więcej Mamony a Zło to mniej Mamony. To czysty judaizm :-)

    • @Gość#ikulalibal#adevo#Dla Pani NLP-Gość

     W pełni zgadzam się z tą opinią.
     Dla mnie,choć trudno byłoby zaliczyć mnie do religijnych fanatyków, NLP to satanizm.

    • @Gość#ikulalibal#adevo#Dla Pani NLP-Gość

     Tak, NLP to satanizm, ontyczne Zło.

     Tylko że technicy NLP, pracownicy marketingu czy public relations tego nie rozumieją, funkcjonują w innych (technokratycznych) kategoriach. NLP to dział magii a magia funkcjonuje ponad czy poza kategoriami Dobra i Zła.

     Dla ludzi spoza technokratycznego środowiska NLP to inżynieria Kłamstwa. Dobrze rozumiał to Bill Hicks. Oto jego rada dla pracowników marketingu i reklamy:

   • @ikulalibal#adevo#Dla Pani NLP-Gość

    Manipulacją jest na pewno, jak wszystkie techniki psychoterapii. Natomiast niewiele z nich tak bardzo wyrodnieje w działania marketingowe jak powyższa. W dodatku wobec klienta stosowana jest w sposób prymitywny i nachalny, że obecnie chyba mało kto da się na to nabrać. Mimo dosyć obiecujących początków wiemy już, że do leczenia ludzi chorych i zaburzonych psychicznie się nie nadaje. Ktoś tutaj wspomniał o braku wartości moralnych tej techniki, ale istotnie dobro jest tam utożsamiane z sukcesem a zło z jego brakiem. Prawdopodobnie NLP była podstawą trendu określanego jako "wyścig szczurów".

 • NLP to nowa nazwa dla prastarej sztuki

  Teraz pani Gość do pana adevo. Najpierw powtórzenie dla zachowania spójności narracji.

  Cytat z Protokołów mędrców Syjonu, fragment Protokołu I:

  ===========
  Wolność, równość, braterstwo.

  Było to jeszcze w czasach starożytnych, kiedy po raz pierwszy rzuciliśmy narodowi wyrazy "wolność, równość, braterstwo", wyrazy od tej chwili tyle razy powtórzone przez papugi bezmyślne, które ze wszystkich stron zleciały się na tę przynętę. Wraz z nią uniosły dobrobyt świata, istotną wolność jednostki, tak chronioną dawniej od ucisku tłumu.
  Rozumni rzekomo, inteligentni goje nie wyczuli abstrakcyjności wyrazów wypowiedzianych, nie zauważyli sprzeczności w ich treści i stosunku ich do siebie, nie spostrzegli, że w naturze nie ma również i nie może istnieć wolność, że natura sama ustaliła nierówność rozumów, charakterów i zdolności jak różności i podległości prawom swoim. Nie zrozumieli, że tłum to potęga ślepa, że parweriusze, wybrani spośród tłumu do objęcia rządów, w dziedzinie polityki są również ślepi jak i tłum, że człowiek nawet ograniczony, lecz świadomy jej tajników, może rządzić, nie wtajemniczony zaś nawet geniusz nie jest w stanie zrozumieć nic z polityki.
  ===========

  To jest dokument najpóźniej z ostatniej dekady XIX wieku. „Wolność” czy „wolność, równość, braterstwo” to właśnie zaklęcia z katalogu technik NLP, pojęcia tak abstrakcyjne że nic nie znaczą, natomiast używane są przez mędrców Syjonu jako zaklęcia do manipulacji masami. Mędrcy Syjonu deklarują, że używali tych zaklęć „jeszcze w czasach starożytnych”.

  Wypada się tylko zgodzić z adevo, który twierdzi że „w naszych czasach metody NLP rozwijają specjaliści od marketingu.” Od marketingu i „public relations”.
  Tylko że NLP to nowa nazwa dla prastarej sztuki, do psychomanipulacji za pomocą języka. To część magii, choć w ramach NLP jest to dziedzina bardzo zrytualizowana, ztechnokratyzowana, o ile można użyć takiego neologizmu.

  • @Gość#NLP to nowa nazwa dla prastarej sztuki

   > NLP to nowa nazwa dla prastarej sztuki, do psychomanipulacji za pomocą języka.
   ➖➖➖➖➖➖
   Metody NLP powstawały w czasach rozkwitu New Age.
   Metody dyskusji lub rozumowania mają też inne nazwy, jak
   Dialektyka- polegająca najczęściej na ujawnianiu sprzeczności tkwiących w sądach lub pojęciach, jak Erystyka - sztuka prowadzenia sporów, dyskusji, rozwijana jeszcze przez greckich sofistów.
   NLP wydaje się być syntezą wielu technik.
   Amerykanie zapożyczali, co wiedzieli, co znaleźli wróżnych tradycjach, by stwarzać własne produkty, które by można było sprzedawać w postaci kursów i książek.
   Wg mnie motywacją była chęć i przymus zarabiania pieniędzy. Taki jest świat US-kapitalizmu, a era New Age dostarczała wtedy setki tysięcy wierzących w ideały łatwowiernych klientów.
   Czy to jest/było złe?
   Ja uważam, że nie!
   Ludzie wymyślali, coś tam kompilowali i już mieli produkty, które mogli sprzedawać i utrzymywać się przy życiu. Byli niezależni od przymusu niewolniczej pracy, byli/są samodzielni.
   Takim nowym rynkiem w globalnej skali stał się aktualnie rynek Covida-19. Stworzyli nową nazwę dla endemicznych wirusów Corony, stworzyli nową nazwę dla ostrego zapalenia płuc, powiększyli go przy pomocy testu PCR o wszystkie katary, przeziębienia i inne choroby dróg oddechowych. Przez nową nazwę wymusili nowe leczenie chorób Covida-19. Tym nowym rozwiązaniem mają być nowe produkty jak szczepionki. To już nic nie ma wspólnego z NLP. To nowa jakość związana z propagandą wojenną i praniem mózgów 24/h.

  • @Gość#NLP to nowa nazwa dla prastarej sztuki

   ====Metody NLP powstawały w czasach rozkwitu New Age.====

   Przywołany wyżej fragment Protokołów traktuję jako dowód że NLP to sztuka starożytna. Wtedy tą sztuką zajmowali się kapłani czy filozofowie.

   Natomiast metody NLP zostały opisane językiem współczesnej nauki w XX wieku, być może równocześnie z rozkwitem New Age. Sądzę jednak że wcześniej, przypominam o ważnej książeczce z drugiej czy trzeciej dekady XX wieku:


 • Nadużycie

  Miarka widzę, że masz dostęp do warstwy html i możesz sobie odświerzać mój artykuł i aktualizować oceny. Skończ tym bo wylecisz z funkcji moderatora.
  Zgłaszam nadużycie!

 • Nadużycie2

  Dowód: było 69 odsłon i 65 ocen. Takiego stosunku nie ma dla żadnej normalnej notki. Szczególnie, że 2 komentatorów było tu parokrotnie.

 • Techniki NLP są b. stare.

  U nas stały się modne latach 90 tych.
  Ludzie myśleli że będą bogami manipulacji.
  Chodzili na kosztowne kursy.
  Tymczasem większość sprawdziła się na... prezentacjach cudownych garnków.

  • @brian#Techniki NLP są b. stare.

   We wszystkich inicjatywach New Age chodziło o zapewnienie ludziom w Weekendy nowych form spędzania czasu.
   Zamiast siedzieć przed telewizorem i pić piwo, czy nie lepiej pójść na kurs i spotkać nowych ładnych ludzi. Mieć poczucie, że zmienia się świat, zdrowieje, oświeca, a przy okazji poznaje partnera/kę na przyszłość.
   To jest i był realny cel wszystkich inicjatyw i pomysłów New Age.

   Zysk był obustronny: organizatorzy zarabiali, a klienci spędzali interesująco i na swoje wyobrażenie owocnie swój czas. Zdala od knajp i telewizorów.

   Na poważnie brali takie kursy ludzie, którzy mieli wyobrażenia o zysku, jak walkę o byt. Więc nic dziwnego, że z NPL lądowali w piramidkach finansowych i mieli prawo czuć się oszukani.

 • Subliminals

  To też wynalazek New Age: ścieżki dźwiękowe schowane w muzyce zawierające pozytywne przesłania. Okazuje się, że mózg potrafi je wyłapywać, przenosić w podświadomość i tam dopiero następuje ich oddziaływanie.

  • @adevo#Subliminals


   https://pl.wikipedia.org/wiki/Percepcja_podprogowa

   Oraz przekaz podpr. w muzyce, tekstach, obrazach.
   Tu także od strony Zła.
   http://katolik.d500.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=27&id=1460&Itemid=121

  • @adevo#Subliminals

   Skuteczność przekazów podprogowych też okazała się mitem opartym na konstrukcie czysto teoretycznym, jakim jest freudowskie założenie o istnieniu podświadomości. Początkowo wszystkie media oskarżano o oddziaływania podprogowe za pomocą muzyki, tekstu bądź obrazu. Niestety, okazało się, że nawet hipnoza nie dawała możliwości trwałego zapisu śladów pamięciowych w umyśle ludzkim, a tym bardziej milisekundowe klatki filmowe wstawiane w inną treść. Wielokrotnie powtarzane, oddziaływały one krótkotrwale bądź wcale na proces podejmowania decyzji i w dużym stopniu były zależne od poziomu sugestywności badanych osób. Reasumując, nie ma naukowych dowodów potwierdzających skuteczność bodźców podprogowych.
   Teraz próbuje się więc wyciągać następnego królika z kapelusza demonizując szczepionki na covid, które rzekomo mają zawierać "nanoroboty" pozwalające na sterowanie umysłami ludzi zaszczepionych.

   • @Viridiana#adevo#Subliminals

    Witaj Viridiana
    Taak, informacje podprogowe nie zrobiły kariery naukowej, ale stały się i są wielkim sukcesem gospodarczym.
    To są fakty! Można nawet schudnąć przez ukryte w filmach, czy muzyce sugestie.

    W latach 80-90- tych była praktykowana muzyka w domach towarowych i supermarketach pewnej amerykańskiej firmy. Jak przyszło do szukania oryginałów tej muzyki by stwierdzić, czy zawierają zakazane w Niemczech subliminals, to okazało się, że w Europie koncern nie ma żadnych materiałów i wszystkie treści są przesyłane na żywo z USA. Sex sells!

    theTRUTH: Subliminal Messaging Is Real


    Dr. Bruce H. Lipton Explains How To Reprogram The Subconscious Mind


    Tricking Advertisers With Adverts | MIND CONTROL | Derren Brown

 • Przykład zastosowania technik NLP

  Poniższy artykuł to świetny przykład zastosowania technik NLP.
  Powodowana lenistwem nie chcę teraz go omawiać, ale jest tu sporo trików stosowanych zwyczajowo przez zawodowych kłamców.

  • @Gość#Przykład zastosowania technik NLP

   Krytykować dr Berkeleya? Trzeba wiedzieć, że on jest zawsze po ciemnej stronie mocy. Głogoczowski vel Berkeley zawsze idzie w kierunku wzrostu entropii. Gdyż tak jest łatwiej, podstawowe prawo przyrody zachowania energii pomaga mu mieć sukces. Co z tego, że ja tu napiszę, jakie on kłamstwa i bzdury dotyczące Czarnobyla i dalej opublikował w trybunie. Wystarczy przeczytać jego ostatnie zdanie: "Z tego powodu jednorazowe zazwyczaj szczepienia stanowią cios w biznesy koncernów chcących "utopić" ludność w farmaceutykach"
   Jakie jednorazowe? Śmiechu warte.

   • @adevo#Gość#Przykład zastosowania technik NLP

    Cenna uwaga. Nie dotarłam do ostatniego zdania :-)

    Dr Tenpenny, która wydała książki o szczepionkach (drtenpenny.com), mówiła kiedyś że koncernom farmaceutycznym opłacałoby się szczepionki rozdawać nawet za darmo. Koncerny w ten sposób tworzą sobie klientów na farmaceutyki do końca życia. Przeciętny Amerykanin w wieku 65 lat korzysta z pięciu różnych „leków”.

    Tekst Głogoczowskiego to mistrzostwo świata.

    1. Po pierwsze termin „antyszczepionkowcy” to prawie jak „zaprzeczający holokaustowi”. Nikt nie lubi być wytykany palcem, nikt nie chce być „antyszczepionkowcem” mimo że z medycznego punktu widzenia szczepienia nie mają żadnego racjonalnego uzasadnienia.

    2. „Bojownicy antyszczepionkowi” to prawie jak terroryści, prawda?

    3. Analogia do dawek promieniowania które „wzmacniają” to tylko tania i przeterminowana publicystyka Głogoczowskiego bez cienia poparcia w badaniach naukowych. Nawet gdyby dawki promieniowania „wzmacniały” organizm (trzeba by to udowodnić, twierdzenia idioty nic nie znaczą) to potem konieczne byłoby sprawdzenie, czy podobny mechanizm biologiczny funkcjonuje w przypadku trucizn znajdujących się w szczepionkach.

    Nawet gdyby istnienie takiego mechanizmu udało się odkryć, intrygujące jest dlaczego Głogoczowskiemu tak bardzo zależy na przymusie szczepień.

    4. Ostatni akapit to stare i ograne kłamstwo, jakoby na skutek szczepionek zniknęły epidemie. To nieprawda, w XIX wieku nie było takiego zjawiska: https://pubmedinfo.org/2019/01/28/fakty-dowodzace-ze-szczepienia-sa-zbedne-i-niebezpieczne/

    Generalnie to aby tyle kłamać trzeba dysponować sporymi pokładami hucpy. Tej Głogoczowskiemu najwyraźniej nie brakuje. Artykulik napisany składnie, oczywiście jak na głupka.

    • @Gość#adevo#Gość#Przykład zastosowania technik NLP

     > 3. Analogia do dawek promieniowania które „wzmacniają” to tylko tania i przeterminowana publicystyka Głogoczowskiego bez cienia poparcia w badaniach naukowych. Nawet gdyby dawki promieniowania „wzmacniały” organizm (trzeba by to udowodnić, twierdzenia idioty nic nie znaczą) to potem konieczne byłoby sprawdzenie, czy podobny mechanizm biologiczny funkcjonuje w przypadku trucizn znajdujących się w szczepionkach.
     ➖➖➖➖➖➖
     Zgadzam się we wszystkich punktach z Panią.
     Punkt 3 muszę jednak rozwinąć.
     Są badania naukowe, stwierdzające, że nie ma minimalnej dawki, która by nie szkodziła. Każda dawka promieniowania jonizującego niszczy, jonizuje, przerywa połączenia chemiczne. Jest szkodliwa.

     W Ramsar (Iran) jest obszar o bardzo wysokim poziomie naturalnego promieniowania spowodowanego radem w ciepłych źródłach.
     Podają wyliczoną wartość 260 mSv, tylko że średnia jest 6 mSv. Tam żyje około 2000 ludzi. Ciekawe jak długo? Podobno się przystosowali..
     Do średniego wieku życia 30 lat?

     Głogoczowski nadaje jak fałszywy profesor z Instytutu EA w Świerku Andrzej Strupczewski. Napisałem o nim nawet notkę https://idb.neon24.pl/post/68391,naukowe-tytuly-andrzeja-strupczewskiego

     Na konstrukty umysłowe, wg mojego zdania, Głogoczowskiego mają wpływ alpinizm, homeopatia, a przede wszystkim średniowieczny Paracelsus.

     Paracelsusa zasadę znam jeszcze z lekcji historii ze szkoły podstawowej: Wszystkie rzeczy są trucizną, a nic nie jest bez trucizny; od dawki zależy, że coś nie jest trucizną.

     Kojarzy mi się np.: jad kiełbasiany (Botulina) trucizna stosowana w kosmetyce i medycynie. Także tu mamy skutki uboczne. Wszystko co się wprowadzi do układu zamkniętego zmienia ten układ. Nawet w najmniejszej ilości. Stymulacja? być może? Zna on wartości graniczne? Są u każdego inne.

     Preparaty RNA podobno nie mają trujących dodatków, więc nie szkodzą?
     Na pewno mają jakieś oddziaływanie na naturalny system odpornościowy organizmu. Wg pracy "Informed consent disclosure to vaccine trial subjects of risk of COVID-19 vaccines worsening clinical disease
     Timothy Cardozo, Ronald Veazey"
     https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/ijcp.13795
     Preparaty przeciwko Covid-19 ułatwiają wtargnięcie wirusów do komórek. Niszczą naturalny system odpornościowy człowieka. O tym niebezpieczeństwie się nie informuje. Wydaje się, że specjalnie.

    • @Gość#adevo#Gość#Przykład zastosowania technik NLP

     Trudno mi się wypowiadać autorytatywnie w sprawie biologicznych skutków promieniowania radioaktywnego, mogę tylko snuć spekulacje.
     Proszę zwrócić uwagę że człowiek najprawdopodobniej ciągle nie radzi sobie z oszacowaniem skutków promieniowania na życie biologiczne. Hiroszima i Nagasaki, pierwsze obiekty wielkich ataków bronią jądrową, to tętniące życiem miasta. Prawdopodobnie również w Czernobylu przeszacowano negatywne konsekwencje katastrofy która nastąpiła w wyniku sabotażu w elektrowni. Czarnobyl tętni życiem, choć dzisiaj raczej zwierzęcym. Być może to się rozprasza znacznie szybciej niż sądzimy?

     Jeśli chodzi o konstrukty umysłowe Głogoczowskiego, to tłumaczę je rolą, którą wypełnia czy wypełniał (on zdaje się jest poważnie chory?). Miał grać rolę kozła Judasza, tak się nazywa ta technika (fałszywy lider). Przewaga środowiska do którego Głogoczowski należy wynika właśnie również z opanowania technik NLP, którymi mogą kształtować opinię mas. Dzisiaj nie używa się tego słowa, „mesmeryzm”, ale oni właśnie potrafią hipnotyzować masy. Komentowany artykulik to próba zastosowania tych technik, choć z drugiej strony nieco tandetna. Być może nie da się tego inaczej przedstawić? Może za dużo rozumiemy i dlatego nie dajemy się nabrać na tricki które 50 czy 100 lat temu takim Głogoczowskim uchodziłyby na sucho?

     Szczepionki od początku swojej kariery w Europie (symboliczny początek to chyba 1799 rok) to były eksperymenty służące modyfikacji ciał mas ludowych. Nigdy nie istniały jakiekolwiek medyczne przesłanki do stosowania szczepionek. Cały pozytywny przekaz wokół szczepionek to tylko marketing medyczny.

     Preparaty RNA dzisiaj wstrzykiwane są nazywane „oprogramowaniem życia” (the software of life), to ukoronowanie dwustuletnich prac nad szczepionkami. O ile wiemy co się w nich znajduje - może one nie mają trujących dodatków, ale potrafią sterować tworzeniem toksyn w ciałach zaszczepionych. To wyższy poziom zatrucia. Eksperymenty z RNA były realizowane na zwierzętach już kilkanaście lat temu, wszystkie testowane zwierzęta zdechły, tyle że nie od razu. Dlatego teraz te szczepionki są dystrybuowane z wyłączeniem jakiejkolwiek odpowiedzialności producentów czy dystrybutorów na całym świecie. To precyzyjnie zaplanowana akcja globalna – kto mógłby coś takiego przeprowadzić?

     Celem środowiska, z którym Głogoczowski się identyfikuje, jest wstrzyknięcie preparatów ze „szczepionkami” we wszystkich ludzi na świecie. Dzisiejsza akcja to ukoronowanie setek lat prac nad ujarzmieniem ludu – to brzmi patetycznie ale w twierdzeniu tym nie ma przesady.