Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

O przeklinaniu i wyzywaniu na NE.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ten tekst nie jest rozprawką filozoficzną! W nim chodzi konkretnie o style komentowania na Nowym Ekranie. Chciałbym dać parę podstawowych wskazówek. Dlaczego wyzywamy?

Krzysztof Puzyna, Hamburg, 7 sierpnia 2012 r.

My wyzywamy, bo nazywamy.

Proszę sobie wyobrazić świat bez nazw. Nie ma wtedy dla nas ani morza, ani nieba, ani boga, ani kościoła katolickiego ani mamy ani taty. Są uczucia, jest strach i śmiech, ból, ale nie dla nas, gdyż my nie znamy takich nazw.
 
Jest dosłownie pustka w rzeczywistości, nie ma dla nas nic. Dopiero nazwy dają nam orientację. Bez wiadomości, kim jesteśmy, gdzie idziemy, gdzie jesteśmy, trudno uporządkować nasz stosunek do świata zewnętrznego. My nazywamy by uporządkować świat, by w otaczającej nas bez nazw pustce się nie zagubić!
 
Wcześniej, w czasach prehistorycznych, życie było ograniczone do paru słów. Ludzie opisywali swój świat prosto: jadalne, niejadalne, niebezpieczne, bóstwo, kara, nagroda, ja. Przodkowie nazywali by przeżyć. Trudno było polować na jelenia, jak nie było rozróżnienia pomiędzy zajączkiem, a niedźwiedziem.  Dla seksu nie potrzebowali słów, jak każde zwierzę. Nieznane zjawiska pojawiające się w czasie zmian na niebie, jak wielki huk i jasność, ludzie wiązali wtedy ze swoim zachowaniem.
 
Oni tłumaczyli takie zjawiska jak grzmoty i błyskawice gniewem bóstwa. Podobnie gniewem bóstwa, karą za złe zachowanie, była zwykle choroba. Wszystko negatywne było gniewem bóstwa, wszystko pozytywne było nagrodą bóstwa dla nich osobiście.
 
Już pierwsi ludzie uważali się za najważniejszych - tak chciał ich instynkt przeżycia. Ich bóstwo się na nich gniewało, im grzmiało, błyskało, niosło potop, suszę, choroby - im osobiście, sługom bóstwa.
 
Świat dzisiejszy jest o wiele bardziej skomplikowany: dzisiaj udowodniają naukowcy chaosu związek pomiędzy lotem motylka w Brazylii, a tornadem na Filipinach, czy związek pomiędzy tanią energią, a dobrobytem narodu. Te związki są często bardzo skomplikowane i ludzie w nich indywidualnie przestali być podmiotami.
 
Faktem jednak jest, że każdy człowiek ma prawo czuć się najważniejszy, gdy żyje.
W komentarzach na NE mamy dwie czyste możliwości odniesienia się do innych komentarzy lub treści notki:
1. Analizować treści i pokazywać własne stanowisko wieloma nazwami lub
2. Jak ludzie prehistoryczni sprowadzać skomplikowane, zwykle nieznane dla komentatora treści do własnego świata stosowanych wyzwisk.
 
U komentujących wyzwiskami
można by przypuszczać dogrzebanie się  do zapisanych w genach,  w zwojach mózgowych, początkowych doświadczeń ludzkości, do pierwszych pierwotnych instynktów samozachowawczych. Takie spontaniczne spięcie występuje jednak pojedynczo.
 
Napisałem spontanicznie "kurwa", gdyż chciałem przeżyć...
 
Jeśli wyzwiska są używane prawie że w każdym tekście, to można wyciągnąć następujące wnioski:
 
1. Albo chodzi o podróż w czasie - z przeszłości w naszą teraźniejszość dostali się neandertalczycy i zamiast polować na jelenie, zajmują się blogowaniem na portalu NE.
 
2. Albo chodzi przy permanentnym bluzganiu na blogu o człowieka zagubionego, chorego lub niewykształconego - takiego współczesnego neandertalczyka.
 
3. Albo są to działania specjalne wyszkolonych agentów do dywersji w Internecie.
 
Ad.1  Raczej wydaje się nieprawdopodobne, by portal Nowy Ekran był znany prehistorycznym jasnowidzom z doliny Neanderthal.
 
Ad.2  Komentatorowi, który nie potrafi zrozumieć skomplikowanych procesów i nie przyjmuje nauk, pomimo prób zrozumienia, trzeba niestety polecić jeszcze raz indywidualne, płatne korepetycje i go wykluczyć z dalszego komentowania.
 
W tej grupie znajdują się też nieliczni na NE, chorzy psychicznie, upośledzeni, nawiedzeni. Ja osobiście takie "tfory" od zaraz nie toleruję. Przestali mieć moje współczucie, gdyż na fałszu zostali złapani, a pomóc sobie nie chcą.
 
Do takich "tforów" apeluję:
Proszę, wyzdrowieć, gdy się chce się być zrozumianym i czytanym na moim blogu. Jak się nie ma nic do powiedzenia to po prostu nie pisać - proste?!
 
Ad. 3  Przy działaniach specjalnych mamy do czynienia z propagandystami i hamulcowymi. Powtarzają oni automatycznie swój skrót umysłowy - wyzwisko, reagując negatywnie prostą nazwą na każdą próbę zbliżenia się we wspólnej dyskusji do faktów i treści. Oni niszczą dyskusję merytoryczną, niszczą wspólną komunikację, hamują procesy poznawcze.
 
Swoimi wyzwiskami zabijają myślenie i komunikację. 
Działalność hamująca procesy myślowe wyzwiskami, jest po to by nie dochodziło do jakiś twórczych dyskusji, by nie było rezultatów, by komunikacja była zakłócona. By w rezultacie dzielić Polaków, by dobre argumenty nie zostały przedyskutowane.
 
Przykład
Każda informacja o szkodliwym wpływie na środowisko, o niszczeniu zasobów wody pitnej dla procesu technologicznego hydraulicznego szczelinowania w ramach poszukiwaniu i wydobycia gazu z łupków, powoduje natychmiastowe wyzwanie autora takiego tekstu od płatnego ruskiego agenta.
 
Z takim "dyskutantem" nie można dyskutować ani co dzieje się na Lubelszczyźnie, na Pomorzu, czy w USA. Dla takiego jesteś płatnym, ruskim agentem lub płatnym agentem Gazpromu albo po prostu blokujesz "wzbogacenie" Narodu Polskiego. Oczywiście bluzga jest po to by nie dyskutować rzeczywistych faktów i treści.
Wyzwisko jest też po to by uwarunkować przeciwnika, jak częściowo w doświadczeniach robił Pawłow ze swoimi psami.
 
Chodzi w tym wypadku o utrwalanie negatywnego uwarunkowania układu bodziec- reakcja. Bodziec: wydobycie gazu łupkowego jest szkodliwe - Reakcja: znaczy agent ruskiego Gazpromu.
 
Negatywnie uwarunkowani dyskutanci,
rezygnują, nie podejmują dalszych dyskusji. Chowają głowę w piasek, lub zachowują się jak słynne trzy małpy: nie widzę, nie słyszę nie mówię. W dyskusji internetowej nie trzeba szukać piasku by się schować, wystarczy zmienić adres i przejść na inne forum! Dlatego tak wielu rezygnuje z komentowania.
 
Następny przykład
Ostatnio został opublikowany list osoby publicznej profesora Jędryska o jego kolejnym politycznym zakręcie: opuszczeniu 26 lipca 2012 roku Klubu Parlamentarnego (KP) Solidarna Polska i otrzymaniu statusu posła niezrzeszonego. Pod tą informacją wpisałem mój komentarz z propozycjami politycznymi dla pana Ziobry, przewodniczącego KP.
 
Dlaczego zrobiłem wpis? Po to by uzyskać reakcje na moje skrócone tezy nowego politycznego programu. Łatwiej na takie skróty odpowiadać merytorycznie niż na długie elaboraty.
 
Jakie odpowiedzi dostałem? - Otwarły się vrota i spadł stek rynsztokowych wyzwisk.
Jaki miałem zysk z mojego wpisu? - Żaden i do tego duże straty czasu. Nic dziwnego, że inne osoby jak mają w perspektywie za napisanie własnej opinii, dostać w twarz wyzwiskami, rezygnują w ogóle z sensownych uwag i po jakimś czasie odchodzą.
 
Chciałbym by dyskusje na NE prowadziły do jakiś praktycznych rozwiązań, do lepszego zrozumienia sytuacji, do lepszego kontaktu osobistego.
 
Potrzebne jest dodatkowe narzędzie, jak funkcje Facebooka "lubię to", dobrze skopiowane i rozwinięte przez portal wykop.pl
 
Dlatego zachęcam wszystkich blogerów wyrzucajcie hamulcowych, wymazujcie wpisy z wyzwiskami im szybciej tym lepiej. To, co z tego, że tacy hamulcowi robią dużo wpisów. Jakościowo nic one nie dają. Mnie osobiście nie zależy ani na ilości komentarzy ani na ilości odwiedzin.
 
By zlikwidować obrażające wpisy na obcych blogach
Właściwą drogą jest kontakt np. przez pocztę wewnętrzną z właścicielem bloga lub autorem tekstu. Jak tego kontaktu brak lub widać, że właściciel bloga nie panuje nad sytuacją, to trzeba napisać do administracji-administracja@neon24.pl

Lepsza jakość wpisów to lepsza opinia o Nowym Ekranie, lepsze rozwiązania.

Na koniec najlepszy komentarz Pana Marka z mojego bloga:

 

Wiem „z pierwszej ręki”, że RM powstało za pieniądze pewnego Niemca, któremu zaćpało się dwoje dzieci i stracił on "sens życia" i sens pracowania. Powstało na terenie nieruchomości (stary, mały domek i działka na uboczu Torunia), którą zapisał klasztorowi o. Tadeusza pewna starsza pani. Sam pomysł RM o. Tadeusz zaczerpnął z włoskiego RM. Tyle wiedziałem w A.D. 1992.

Po 10 latach obserwacji, sądząc po dokonaniach tego prostego zakonnika, mogę dodać, że koordynacja i zabezpieczenie całości pochodzi niewątpliwie od Matki Bożej a o. Tadeusz Rydzyk jest tylko Jej wiernym sługą i wykonawcą Jej woli. To tyle w tym temacie,
Szczęść Boże

KOMENTARZE

 • @gosc hotelowy 02:38:40
  Sam wiem, jakie to trudne- trzeba jednak nad tym pracować. Swego czasu próbowałem wyeliminować z mojego słownictwa najczęściej używane słowo w Polsce: "kurwa".

  Było bardzo trudno, aż zacząłem podstawiać zamiast słowa "kurwa", słowo "O Boże" - wyobraź sobie bardzo szybko zaczęło funkcjonować i funkcjonuje do dzisiaj. Może z czasem te nadużycie świętego słowa uda mi się wyeliminować i zastąpić słowem neutralnym. Muszę jednak znaleźć jakiś funkcjonujący pomysł.

  Odnośnie interesujących dyskusji.
  Fajna dyskusja rozwinęła się pod moją poprzednią notką.
  Na salonie24, jeżeli dochodzi do dyskusji to jest ona zwykle wysokiej, jakości.

  Jeśli chodzi o rozrywkę to masz GW, Oneta, WP, WNP takich rozrywkowych bluzgających portali to masz w Polsce dziesiątki.
  Mało jest portali, gdzie dyskutują do treści.
  Nam chodzi naprawdę o skuteczną zmianę polityczną, o wypracowanie nowego modelu.

  Niestety gościu hotelowy mam do Ciebie uwagę, wejdź na stronę 1 mojego bloga i przeczytaj całość o adevo.
  Co znaczą u mnie 22 litery.
  Dziękuję za odwiedziny
 • @autor
  "Chciałbym by dyskusje na NE prowadziły do jakiś praktycznych rozwiązań, do lepszego zrozumienia sytuacji, do lepszego kontaktu osobistego. Potrzebne jest dodatkowe narzędzie, jak funkcje Facebooka "lubię to"

  Rozwiązanie jest już dawno przeze mnie opracowane i zostało przedstawione i wstępnie zaakceptowane - brak jednak wystarczającej woli wdrożenia, a może bardziej środków finansowych. Brak też wyobraźni, że właśnie ku temu co piszesz, by to zmierzało.

  PS Mamy tu na NE całą masę "hamulcowych":

  "reagując negatywnie prostą nazwą na każdą próbę zbliżenia się we wspólnej dyskusji do faktów i treści. Oni niszczą dyskusję merytoryczną, niszczą wspólną komunikację, hamują procesy poznawcze."

  Kto to dobrze rozumie - na pewno nie władze NE.
 • BŁĄD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Mam inne zdanie na ten temat ....

  Oczywiście jestem przeciwko chamstwu internetowemu.

  PRZYKŁADY:
  1. Załóżmy, że A napisał, że "2+2=4 i pół", na to U zwraca mu uwagę, że się myli i że tylko "DEBIL" może uważać, że "2+2=4 i pół".

  Wówczas A ma dwie możliwości:
  - wziąć słowo DEBIL do siebie, zwyzywać U i dalej trwać przy stanowisku, że "tylko DEBIL", lub może zgodzić się z U, że "tylko DEBIL" i przyznać U rację, że "2+2=4" ...

  Gdyby A uparł się przy swoim stanowisku, to kto okazuje "internetowe chamstwo":
  U, który się słusznie denerwuje widząc jawne oszukiwanie ludzi
  A, który jawnie oszukuje, ma gdzieś logikę i uczciwość ???

  2. NIGEL FARAGE.
  - w swoim LEGENDARNYM już, bardzo emocjonalnym przemówieniu nazwał Prezydenta Unii Europejskiej "mokrą szmatą" (a nie "mokrym mopem, jak z litości dla "szmaty" ktoś to przetłumaczył). Wyśmiał też jego fizjonomię "bankowca niskiego szczebla" (potem przeprosił bankowców)

  Ktoś może powiedzieć: "CHAMSTWO", a ja powiem inaczej: wyraził SŁUSZNY GNIEW SETEK MILIONÓW LUDZI, którzy zostali POZBAWIENI MOŻLIWOŚCI WYRAŻANIA SWOJEJ OPINII przez bandyckie, chamskie polit-poprawne media !!!

  To NIE JEST CHAMSTWO !!!

  To jest REKONKWISTWA naszych SŁUSZNYCH PRAW !!!

  Mamy prawo tych gnojków ośmieszać, wyzywać i robić z nimi CO CHCEMY !!!

  Dopóki ich CAŁKOWICIE NIE ZNISZCZYMY !!!

  I żeby nie było żadnych złudzeń:
  - oni NIE USTĄPIĄ DOBROWOLNIE
  - oni będą STALE POSZERZAĆ swój stan posiadania i nas okradać
  - oni będą NAS i NASZYCH PRZODKÓW wyśmiewać i PONIŻAĆ !!! (vide: Jedwabne)

  Z nimi NIE MA O CZYM ROZMAWIAĆ !!!
  Z nimi NIE MA CZEGO "NEGOCJOWAĆ" !!!

  To są ostatnie SZMATY i ŚCIERWA, które chcą nas UPOKORZYĆ i ZNIEWOLIĆ !!!

  Jak ktoś myśli, że wygra z nimi "kulturą i godnością osobistą", to jest czymś gorszym, niż DEBILEM ... jest NAIWNYM ...

  Nadchodzi czas dla ludzi pokroju Nigela Farage'a: zdecydowany, ostrych, mówiących WPROST, co myślą ...

  Koniec z "Wersalem" !!!

  Bo ludzie jak słyszą dwóch inteligentów rozmawiających w taki sposób:
  A: jestem zdania, że zwiększenie deficytu o 47,19% w przyszłym roku wpłynie na wzrost popytu wewnętrznego oraz na poprawę koniunktury. Dzięki temu możemy się spodziewać spadku dynamiki wzrostu strat w trzecim kwartale przyszłego roku.
  B: Szanowny Panie, pozwolę sobie polemizować z poglądem, że deficyt powinien wynieść 47,19%, moim zdaniem powinien wynieść 2%. Zwiększanie deficytu może spowodować rozregulowanie rynków kapitałowych i konieczność wzrostu stopy referencyjnej z 2,53% do aż 5,37%.

  Normalny człowiek jak usłyszy taką rozmowę, to nawet nie będzie wiedział, że oni się kłócą ...

  Tak się nie da walczyć !!!

  Pamiętajmy, że mamy do czynienia nie z "jedną z opcji politycznych" lub "jednym z możliwych wariantów rozwoju gospodarczego", tylko z BANDYTAMI !!! Z MORDERCAMI !!! Z LUDOBÓJCAMI !!!!

  Te gnoje są przyczyną śmierci MILIONÓW ludzi z powodu zapaści służby zdrowia, pogarszającej się edukacji, spowolnienia rozwoju gospodarczego !!!

  Zobaczcie, na co idą "dotacje na innowacje" !!! ANI JEDNA ZŁOTÓWKA nie poszła na inwestycje innowacyjne !!! Te pieniądze poszły na projekty, które URZĘDNIK OCENIŁ JAKO INNOWACYJNE !!!

  Bo wnioski dostały punkty za to, że zgłoszone wniosek patentowy (ja mogę za 3 minuty zgłosić 500 wniosków patentowych na różne sposoby produkcji papierowych samolocików ).

  To jest CHORE !!!

  I jak się to zaczyna ROZUMIEĆ, to zapewniam cię ze ma się ochotę nie tylko RZYGAĆ i nie tylko WYZYWAĆ ...
 • @Ultima Thule 09:04:28
  i jeszcze jedno:

  odróżniajmy ludzi którzy tylko PRZEKLINAJĄ/WYZYWAJĄ od ludzi, którzy to robią, ale oprócz tego piszą MERYTORYCZNIE ...
 • @Ultima Thule 09:04:28
  i powiedzcie mi jeszcze, jak według was należy traktować Szymborską (byłą aktywną członkinię PZPR, szmatę, która wzywała do dokonania ludobójstwa na niewinnych ludziach).

  Czy według was dotyczy jej powiedzenie: "o zmarłych nie mówi się źle" ?

  A jeżeli tak, to czy to samo dotyczy Hitlera, Stalina i Himmlera ?

  I czy wolno cytować wiersz Szymborskiej "Ten dzień" ?
 • @gosc hotelowy 05:12:35 - "O Boże" - pomoże?
  //Ja nie mam tyle silnej woli, by się zmuszać do ciągłego podstawiania za kurwę, "o Boże".//

  Oczywiście, pierwszy krok zależy od Ciebie. Najpierw trzeba samemu chcieć. Wtedy "O Boże" - pomoże.

  //Widzę, ze Wy ( napisałeś "Nam", wiec nie wiem za bardzo, o kogo chodzi) działacie w ramach spełnienia jakiegoś polityczno-społecznego zadania lub celu.//

  Mam na myśli Polaków patriotów, którzy szanują polską kulturę, polski język, polskie pismo i starają się ratować Polskę.

  //Z tymi 22 literami to nie bardzo skumałem.//

  Dzięki, był inny tekst on był zły, wyrzuciłem go, a 22 zostało. Typowy błąd detaliczny. Poprawiłem, teraz tekst jest zrozumiały. Już wiesz ja staram się moim komentatorom przynieść szacunek dla pisania po polsku. Sam siedzę w Niemczech od 30 lat, ale nie zamierzam się zgermanizować. To stanowisko jest b. ważne dla młodych urodzonych za granicą, by wiedzieli, że polski język ma inny alfabet niż język angielski.

  Trzeba szanować Polskość by mieć siły ratować Polskę.
 • @Prezydent RzBiK 07:58:09
  //Rozwiązanie jest już dawno przeze mnie opracowane i zostało przedstawione i wstępnie zaakceptowane - brak jednak wystarczającej woli wdrożenia, a może bardziej środków finansowych. Brak też wyobraźni, że właśnie ku temu, co piszesz, by to zmierzało.//

  Witaj Prezydencie :)),
  Dziwne, że jak powiedziałeś A, nie powiedziałeś B?

  Nie ma pieniędzy to trzeba zrobić zbiórkę. Nie ładować w "Lasek Smoleński" tylko w przyszłość, w software. Takie software musi jednak być otwarte. By nie dochodziło do trików jak na wykopie.

  Ja dwa poznałem i miałem opisać, tylko jestem bardzo wolny.
  Co sądzisz o konkursie na takie wdrożenie?
  Musi być jednak "open source".
  Składki, datki - wszystko czyste.

  TO JEST KLUCZOWY PROJEKT
  Sam mam dosyć, już trzech ludzi mnie zawiodło.

  Od lat przecież walczę o odpowiednie software dla Demokracji Bezpośredniej.
  Też chcę przedstawić mój projekt - dlatego taki konkurs na software podobne do wykopu, to jest ten pożądany krok, który nas posunie dalej.
  Dochodzę do wniosku, że programiści jak mają dużo czasu spędzać przy programowaniu to chcą mieć zapłacone, obojętnie czy są patriotami, czy nie.
  Trzeba, więc zrobić zbiórkę dla osoby, która potrafi nam zrobić wykop polityczny.
  Takie software to niezbędny krok następny.

  //Kto to dobrze rozumie - na pewno nie władze NE.//
  Jeśli polityka właścicieli NE zmierza w kierunku robienia konkurencji Onetu
  to w perspektywie dyskusje upodobnią się do dyskusji na Onecie, będą coraz bardziej jałowe - nic nieznaczące.

  Inteligentni ludzi odejdą, gdyż zrozumieją, że są wykorzystywani.
  Wydaje mi się, że trzeba robić własną politykę.

  Niezależne, wspólne software do głosowań jest koniecznie potrzebne dla rozwinięcia zaangażowania politycznego i w konsekwencji do zasadniczych zmian.
  Nie dajmy się zahamować w tym projekcie!!
 • @Ultima Thule 09:04:28
  //Tak się nie da walczyć!!!

  Pamiętajmy, że mamy do czynienia nie z "jedną z opcji politycznych" lub "jednym z możliwych wariantów rozwoju gospodarczego", tylko z BANDYTAMI!!! Z MORDERCAMI!!! Z LUDOBÓJCAMI!!!!//

  Walczyć na NE to znaczy zbierać ludzi, a nie ich przepędzać.
  Moja pomyłka, że nie włączyłem się w latach 90-ch polegała na tym, że byłem zbyt dumny z osiągnięć Polaków. Ja myślałem, że oni tak sami z poziomu wyższej świadomości pokojowo zmienili swój ustrój. A na swój szczyt samodzielnie wypchnęli wodza z szeregów własnych.

  Teraz jestem przygnębiony, że nic z tego wrażenia wiodącej roli Solidarności, jako ruchu Polaków nie zostało.
  Właściwie to pokojową nagrodę nobla powinna dostać polsko-ruska ubecja a nie Wałęsa.
  Chcę powiedzieć, że to wyzywanie nie ma już funkcji informacyjnej, na NE będzie złym stylem dla ludzi, którzy chcą dyskutować merytorycznie, chcesz sobie ulżyć jest to ok.

  Ale w ten sposób nie zbierzesz ludzi, tylko wielu zniechęcisz.

  Z teorii walki chuligana: jesteś o wiele szybszy, jak masz oczy otwarte na ciosy przeciwnika i walisz, zamiast się drzeć.
  Krzycząc ze złości i atakując jesteś nieszkodliwy, jak pies na łańcuchu.

  Metody dzisiejsze muszą się zmienić to nie rok 1905 -ty
  Ugrupowania u władzy mają analizy sytuacji. Opanowywanie ulicznych zajść jest już doprowadzone w Niemczech do perfekcji.
  INDECT jest wprowadzany w Niemczech na całego. Właśnie wprowadzają drony bojowe do użytku wewnętrznego.

  To, o czym ty mówisz to jest znany schematy przewrotów stosowany w państwach kontrolowanych przez CIA jak państwa Ameryki Południowej, czy Afrykańskie kontrolowane przez MI6 i Legiony Francuskie. Przewrót za przewrotem - skutek ciągle taki sam - żadnej poprawy dla ludności.

  To nie tak- chcesz zmienić pracuj nad podniesieniem zaangażowania politycznego. Krzycząc tylko, nie pomagasz ludziom w rozwoju ich poziomu świadomości.
 • @Ultima Thule 09:07:19 dla mnie ważne jest porozumienie
  //odróżniajmy ludzi, którzy tylko PRZEKLINAJĄ/WYZYWAJĄ od ludzi, którzy to robią, ale oprócz tego piszą MERYTORYCZNIE...//

  Jeśli wyzwisko, jako środek stylistyczny, jest używany tak zręcznie, że nie dochodzi to zabicia kontrargumentów to uważam, że jest w porządku. W dyskusji musi być jednak symetria w narzędziach walki. W innym wypadku, gdy używasz na merytoryczny zarzut wyzwisk, pomówień jesteś zwykłym HAMULCOWYM.

  W dyskusji
  Wyzwiska kontra wyzwiska wynik merytoryczny jest zerowy
  Wyzwiska kontra fakty wynik merytoryczny jest też zerowy
  Na fakty trzeba, więc odpowiadać faktami by był jakiś efekt poznawczy, jakiś wynik do zaakceptowania przez obydwie strony.
 • @adevo B.Dziekuję za szczególne wyróżnienie
  *
  Notka jak i pozostałe tfoje. Ten sam po-poziom (bo jaki niby ma być?).
  Jeśli chcesz, to napiszę swój komentarz MERYTORYCZNY ? Mam conajmniej dwa powody aby Ci podziekować za poruszony temat.
  __________________________________

  Ale najpierw może napisz coś na ten "temat". Chętnie poczytam:

  // Ja osobiście takie "tfory" od zaraz nie toleruję. Przestali mieć moje współczucie, gdyż na fałszu zostali złapani, a pomóc sobie nie chcą.//
  ...................
  No i dzinnki za troskę o moje sdrowie araz należyte fykształcenie.
  To dla mnie jest ....to jak syreni spiew, w takt np.:Wagnera na rampe (*no wiesz jakiej?)

  Szcześć Boże
 • @tfur-ja 20:40:26
  Dostajesz wyjątkowo moją odpowiedź, gdyż Twoje komentarze są dobrym przykładem, bezsensownego zabijania czasu i przekraczania regulaminu NE ZASADY PUBLIKOWANIA TREŚCI (pkt 4a, 5, 6.)
  Oto odpowiedź na wpis tfur-ja

  "@tfur-ja 15:18:19
  Co ty pierdolisz? Alfons jakiś jesteś czy co? Tego nawet nie da się zrozumieć co tam bluzgasz.
  Kiedyś zdaje się robiłeś za osobę bardzo nabożną i uduchowioną. Zmienili ci przydział na forumowego szambiarza.
  nadużycie link skomentuj
  vortex 26.07.2012 12:52:53 "

  Tu komentarze tfur-ja o których mowa:
  "@Jan Piński 14:56:12
  Pisz Pan, pisz, pisz ale nie zapomnij się,
  za kazdym razem ...pocałować w dupem.
  Tak, dla zasady i swych ....czytelników. "prawdy".
  Pogratulować intelektu (mycanego chamaaaa?)
  Takich rozpoznaje większość Pokaków , po noso-oczach
  od lat są charakterystyczne, zawsze. Niestety, nieraz ich posiadacze (noso-ooczu) naiwnie tego nie wiedzą lub nie uświadamiają. Taka ich "inteligencja szpagatowa". Sraj se dalej , za miedzę, a nie na MIEDZY, którą chadzasz.
  Dobrze płacą ...cał-óuuuj i ciąaaagnij, całuj i ciągnij. Tylko nie urwij im ..(i se..Śzróudła)
  nadużycie link skomentuj
  tfur-ja 24.07.2012 15:14:41
  http://janpinski.nowyekran.pl/post/69284,jak-ludzie-jozefa-pilsudskiego-tuszowali-morderstwo#comment_557542
  ----------------------------------
  @tfur-ja 15:14:41
  a. jeszcze:

  postRufko.ko
  nadużycie link skomentuj
  tfur-ja 24.07.2012 15:18:19"
  -----------------------------------

  Panu Pińskiemu zależy na wejściach i komentach, dlatego nie zdjął osobistych brudnych ataków PO-tfora. Pomimo, że PO-tfur-ja jest do niego wyjątkowo chamski!
  Wpisy w tym stylu wg regulaminu NE Pkt 4a, 5, 6 należy usuwać.

  Potfur-ja dostajesz szansę wypowiedzieć się poprawnie i merytorycznie.:))
 • @adevo 23:37:45
  "No",
  Dzienki za "łaskawość"
  ale musisz na-razie pocz.kać , dla takich, mam czas dopiro "nocą i nieraz". Badam i próbuję to co zaprojektowałem, nie mam czasu na "pierdoły gufniaszy", zwłaszcza...jeśli kłamią !
  Nadal manipulujesz; powyższe (z godz23:37:45) to nie jest odpowiedz na "mój fałsz jakoby na którym zostalem złapany". No chyba, że przez pokretną Twą logiKę. "Naciągającą rzeczywistość"dla swoich chorych potrzeb .Czekam na odpowiedz (o "fałsz mój")! Postaraj się lepiej.

  Jeżeli jesteś "niepelno-sprawny umysłowo" - to poprostu powiedz to, nic wstydliwego. Śmiiało napisz. Dostaniesz "ulgę-fory-handi.."-od zaraz...

  Trzeba odróżniać wulgaryzmy, uzasadnione niegrzeczne zachowanie, chamstwo, brak logiki, manipulanctwo, itp ....

  Umieć i "nażyć" i samemu stosować się .... aby i ..pisać synku...zanim się zacznie pouczać INNYCH. Nie-sądzisz , ze w Przekazie KULTUROWYM Człowieka tym odwiecznym i do Nas od Przodków, są i wulgaryzmy dla durni ??? (jako przekaz krótki,syntetyczny i zrozumiały KAZDEMU ?
  Chcesz kastrować ? KULTURĘ CZŁOWIEKA ?

  Czekam (CIERPLIWIE) nadal na podanie przykładów mojego "fałszu"
  (to ja daję Ci szansę - skorzystaj z niej ...) POTRAFISZ ?
 • @tfur-ja 13:03:10
  Brawo, dobrze wyzywane "badaczu"!
  - "pierdoły gufniaszy", "niepelno-sprawny umysłowo" wystarczy by Ciebie wykastrować na Hamulcowego.
  Powodzenia w dalszym rozwoju przekazu kulturowego człowieka.
  Proszę to robić jednak nie u mnie, ale na innych blogach. :))
 • @adevo 17:09:19
  no faktycznie, świetny post i reakcja na debilne komentarze. gratuluję utrzymania poziomu i reakcji na popisy tfora. ja rozumiem jeszcze zabawny spam, czy dygresję, ale takie siano, czy sam nie wiem, jak to nazwać - wata słowna, zajmuje uwagę i czas, a i tak okazuje się, że treść jest złożona z jakichś chyba losowo sklejanych równoważników zdań, i sensu w tym nie ma. Człowiek traci czas ale i próbuje coś z tego rozszyfrować i dochodzi do wniosku, że takiego tforzastego bełkotu zrozumieć się nie da najzwyczajniej. Popieram i wpis dostaje u nie 5/5. Dziękuję. Przy okazji linkuję go u siebie na FB ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY