Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

INTELIGENTNA NIELOJALNOŚĆ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyjaśnienie, dlaczego w aktualnej sytuacji powinno się koniecznie dodatkowo publikować ten sam tekst na blogach dużych portali, a przed tym omówić tekst i poprawić błędy „w rodzinie” na nowymekranie.net.

Po hackerskiej akcji Tomasza Parola i jego wspólników zauważam, że ludzie mają duże trudności w ocenie zaistniałych szkód. Wynika to ze specyfiki medium internetowego. Nikt nas tego w szkołach nie uczył, trzeba włączyć własny mózg.

 
O ile na temat praw autorskich do tekstów są rozsądne komentarze np. od circonstance[1] to ocena osadzenia tekstów w sieci jest mało zrozumiana i ogranicza się do pojedynczego przytakiwania moim komentarzom[2].
Tekst w Internecie ma całkiem inne aspekty komunikacyjne niż ten sam tekst wydrukowany na papierze.
 
Dla Pana Ryszarda Opary wyszczególniłem największe szkody, zrobione nam wszystkim - blogerom i internautom przez grupę Parola:
 
1.    Nowyekran.net zaczyna od ZERA - Google PageRank = 0 (równe zero)
2.    Artykuły leżące na nowyekran.net mające linki polecające na innych stronach sieci internetowej lub na Facebooku są niedostępne, gdyż adresyodnośników są NIEAKTUALNE.
3.    Teksty z dwuletniej pracy setek blogerów są dla czytelników NIEDOSTĘPNE, gdyż nie są rozpowszechnione pod adresem nowyekran.net.
4.     Poprzez przekierowanie blogerzy i czytelnicy wędrują na 3Obieg -jest to masowa KRADZIEŻ PUBLICZNOŚCI BLOGERÓW publikujących średnio od 2-ch lat na nowymekranie.pl
5.    Czytelnicy nowegoekranu.pl NIE SĄ własnością Parola!

RAZEM
AKT WOLI NARODU
http://www.petycjeonline.com/akt
 
Chcąc uzmysłowić sobie ogrom szkód, który powstał dla blogerów, czytelników, aktywistów, a także inicjatorów jak Parol i Opara wyjdźmy z faktu, że domena nowyekran.pl została od 27 kwietnia 2013 roku zredukowana przez Parola w sieci internetowej do roli aliasa, czyli przekierowania.
 
By ten rozmiar nieszczęść zrozumiale wyjaśnić nie będę cytował różnych opracowań o ustalaniu Google PageRank [PR]
 
Otóż PR  służy firmie Google do ustalania kolejności wyników poszukiwań – to jest znane. Natomiast mało znany wśród internautów jest fakt, że roboty internetowe Googla odwiedzają strony w sieci wg ich ważności. Dla robotów Googla, tę ważność definiuje PR w skali od zera do dziesięciu.
 
Jeżeli jakiś adres ma PR równe np. 8 to dysponuje własnymi robotami Googla. Roboty takie siedzą formalnie na serwerach witryny internetowej i rejestrują zmiany strony w takcie sekundowym. Na drugiej stronie skali są adresy w Internecie ocenione przez roboty Googla na „0” – zero.
 
Zanim taką stronkę, czy olbrzymią witrynę jak nowyekran.net odwiedzi maszyna od Googla i raczy wprowadzić do swojego katalogu i planu odwiedzin, może upłynąć nawet miesiąc, (jeżeli spółka NowyEkran.SA za odpowiednią opłatą tego nie przyśpieszy). Po takich odwiedzinach nastąpi automatyczne oszacowanie przez robota Googla i być może nowyekran.net dostanie wtedy PR=1.
 
Będzie to znaczyło, że robot wpisał witrynę do swojego katalogu i w przyszłości znowu odwiedzi portal na życzenie administratora lub wg planu Googla. Przy PR=1 życzenia adminów są wg własnego doświadczenia słabiej uwzględniane niż przy PR=4.
 
Gdy administrator wpisze odwiedzanie strony, co godzinę, a robot po odwiedzinach nie zauważy żadnych zmian to przejdzie do swojego planu odwiedzin i nie będzie już więcej uwzględniał życzeń administratora.
 
Zauważy robot podczas przeglądu strony i statystyki dużą ilość nieaktualnych linków i innych błędów, to cofnie świeżo przyznaną „jedynkę” i zdegraduje do zera.
 
Dotyczy to strony głównej portalu [SG]. Podstrony na NowymEkranie to są prawdziwe subdomeny. Zawierają one dwie kropki. Nazwa subdomeny jest przed pierwszą kropką np. w adresie iddd.nowyekran.net poddomeną jest iddd, domeną nowyekran.net.
 
Taka subdomena ma tą zaletę, że dostaje od robota ocenę PR i występuje samodzielnie w indeksie wyników Googla. (Na domenie 3obieg.pl nie ma subdomen, wszystkie blogerskie mrówki pracują na PR strony głównej, jak nie mają za artykuły zapłaty to nie otrzymują nic.)
 
Ocena PR ta jest zawsze pomniejszona o jeden. Subdomena nie może mieć PR równego lub większego od domeny. Z drugiej strony subdomena dziedziczy coś z wielkości SG. Dokładny algorytm jest jednak tajemnicą Googla i można tylko spekulować, jak oni to robią.
 
W każdym wypadku, jeżeli SG ma PR zero to poddomeny i to wszystkie też mają PR zero. Jeżeli SG ma PR=1 to poddomeny też mają PR zero. Dopiero od PR=2 strony głównej mogą być przypadki popularnych subdomen, które otrzymają od robota PR=1.
 
Dlaczego to jest ważne?
By załapać się w ogólnych tematach na pierwsze miejsca w indeksie Googla, to PR=0 czy PR=1 nic nie znaczą, adresy stron internetowych nie będą występować w pierwszej dziesiątce wyników u Googla.
 
Wniosek: artykuły na nowyekran.net nie mogą liczyć na nowych czytelników z poleceń przez Googla jeszcze bardzo długo, może nawet rok.
 
Odwrotnie będzie z adresem nowyekran.pl
Strona główna domeny nowyekran.pl miała o godzinie 1 w nocy 3 maja 2013 roku PR równy cztery. Pytanie jak długo jeszcze?
 
To znaczy ta domena jest w sieci i jest odwiedzana przez roboty googla tak często jak sobie administratorzy tego w skrypcie stronie głównej zażyczyli, lub jeszcze częściej, jeżeli roboty uznały to za ważne.
 
Ponieważ administrator Pluszak nie miał dostępu do skryptu to na pewno nie zmienił wskazówki dla robotów jak często mają odwiedzać witrynę.
 
Jeżeli w skrypcie było jakieś życzenie na temat częstotliwości odwiedzin przez roboty, to było to z pewnością, życzenie by odwiedzały portal wielokrotnie w ciągu dnia, może nawet, co 10 minut. Proszę sobie teraz wyobrazić: roboty odwiedzają adres SG nowyekran.pl i rejestrują przekierowanie, co 10 minut.
 
Dla wszystkich subdomen to samo przekierowanie. Ile „cierpliwości” zaplanowano robotom Googla? Ile cierpliwości mają administratorzy stron, na których są odsyłacze np. do moich artykułów na iddd.nowyekran.pl?
 
Dobrzy administratorzy uznają takie przekierowania, za błąd i kasują szybko odsyłacze do takiej strony. W Internecie jest taka strona ewentualnie dodatkowo meldowana, jako strona hackerska "Phishing Page".
 
Na podstawie informacji robotów rejestruje błąd przekierowania skorowidz Googla i PR subdomeny zostaje zmniejszony o 1. Tak właśnie stało się z moją subdomeną na nowyekran.pl, która miała przed tygodniem PR 3, a teraz tylko PR 2.
 
Wartość PR strony głównej nowyekran.pl zacznie wkrótce też spadać, gdy roboty się przekonają, że jest to stan trwający powyżej ich limitu „cierpliwości”.
 
Co mnie obchodzi domena nowyekran.pl i tak piszę teraz na domenie z końcówką net?
 
Otóż uważni czytelnicy sami już chyba zrozumieli, że długo trwa u Googla ocena i osiągnięcie wyższego PR, natomiast wysoki PR traci się szczególnie szybko.
 
Na PR=4 nowyekran.pl pracowało dwa lata tysiące blogerów, setki tysięcy czytelników, tysiące komentatorów, były zalinkowane setki stron odnośnikami nowyekran.net
 
Teraz po dywersyjnej akcji Parola, czy bandy Parola, – bo tak trzeba tych rozrabiaczy nazwać, cała praca blogerów – także ich samych, ze spółki 3Obieg, cały ruch dziesiątków tysięcy internautów na stronach nowyekran.pl jest zniszczony. Wpływ medialny portalu nowymekran.net  (NE.net) jest podobnie jak jego PageRank równy zeru.
 
Nie można więc liczyć na to, że teksty dotrą do szerszej publiczności przez portal NE.net, gdyż Google i tak teksty  NE.net przez pierwsze 6 miesięcy nie będzie uwzględniał w wynikach wyszukiwań na pierwszych 10 miejscach.
 
Dla waszych rozważań i dokumentacji zrobiłem dzisiaj w nocy około godziny 1 przegląd PR subdomen NE.pl oraz porównanie PR dla znanych portali blogerskich w Polsce.
 
Wnioski:
 
Pisząc na nowymekranie.net blogerzy piszą dla siebie i swoich znajomych– oddziaływanie medialne ich tekstów jest równe zeru.
 
Każdy z nich, jeżeli ma coś w głowie powinien być „nielojalny” i publikować po omówieniu tekstu wśród nowoekranowiczów na dodatkowym portalu o dużym PR i tam zaznaczać link zwrotny do nowegoekranu.net.
 

Google PageRank  subdomen aktywnych blogerów na witrynie nowyekran.net
 
Na dzień 3 maja 2013 r.
 1. http://ryszard.opara.nowyekran.pl ---- PR 3
 2. http://nathanel.nowyekran.pl         ----- PR 3
 3. http://jazgdyni.nowyekran.pl          ----- PR 2
 4. http://trybeus.nowyekran.pl           ----- PR 3
 5. http://sigma.nowyekran.pl              ----- PR 2
 6. http://circ.nowyekran.pl                   ----- PR 3
 7. http://migorr.nowyekran.pl            ----- PR 0
 8. http://ultimathule.nowyekran.pl     ----- PR 2
 9. http://dziennikarze.nowyekran.pl ----- PR 3
 10. http://grzegorz.bierecki.nowyekran.pl -- PR 3
 11. http://mariusz.olchowik.nowyekran.pl -- PR 3
 12. http://szczurbiurowy.salon24.pl     ----- PR 3
 13. http://eska.salon24.pl                      ----- PR 3
 14. http://archiwum-y.nowyekran.pl     ---- PR 2
 15. http://monsieurb.nowyekran.pl       ---- PR 3
 16. http://bogdangoczynski.nowyekran.pl -- PR 2
 17. http://jkm.nowyekran.pl                  ----- PR 3
 18. http://gps65.nowyekran.pl              ----- PR 3
 19. http://gallux.nowyekran.pl             ----- PR 2
 20. http://pluszak.nowyekran.pl            ----- PR 3
 21. http://abudzyk.nowyekran.pl          ----- PR 3
 22. http://klubkip.nowyekran.pl            ----- PR 2
 23. http://rzeczpospolita.nowyekran.pl ----- PR 3
 24. http://netsociety.nowyekran.pl        ----- PR 2
 25. http://zbigniewlipinski.nowyekran.pl   -- PR 0
 26. http://szymowski.nowyekran.pl      ----- PR 2
 27. http://mipan.nowyekran.pl              ----- PR 2
 28. http://adnovum.nowyekran.pl          ----- PR 2
 29. http://izabela.nowyekran.pl              ----- PR 3
 30. http://media.wnet.nowyekran.pl     ----- PR 2
 31. http://imetro.nowyekran.pl               ----- PR 0
 32. http://boskawola.nowyekran.pl       ----- PR 1
 
Google PageRank  z 3 maja 2013 r. popularnych w Polsce platform blogerskich i witryn internetowych.
 
 1. http://salon24.pl                               ----- PR 5
 2. http://nowyekran.pl                         ----- PR 4
 3. http://nowyekran.net                       ----- PR 0
 4. http://www.ekspedyt.org                ----- PR 0
 5. http://3obieg.pl                                 ----- PR 0
 6. http://www.noweblogi.pl                ----- PR 0
 7. http://niezalezna.pl                          ----- PR 5
 8. http://interia360.pl                            ----- PR 4
 9. http://interia.pl                                  ----- PR 6
 10. http://www.fronda.pl                        ----- PR 5
 11. http://www.naszdziennik.pl            ----- PR 6
 12. http://www.radiomaryja.pl              ----- PR 6
 13. http://www.tv-trwam.pl                    ----- PR 5
 14. http://www.pudelek.pl                     ----- PR 5
 15. http://www.wykop.pl                        ----- PR 6
 16. http://www.wiadomosci24.pl         ----- PR 6
 17. http://natemat.pl                               ----- PR 6
 18. http://www.gazetapolska.pl           ----- PR 6
 19. http://www.onet.pl                             ---- PR 7
 20. http://wyborcza.pl                             ---- PR 8
 21. http://wolnemedia.net                     ----- PR 4
 22. http://pressmix.eu                           ----- PR 2
 23. http://pl.indymedia.org                   ----- PR 0
 24. http://petycjeonline.com/akt          ---- PR 3
 
Uwaga, przy komentowaniu proszę uwzględnić wymogi z opisu mojego awatara, oraz notkę O przeklinaniu i wyzywaniu na NE.
 
AKT WOLI NARODU
RAZEM - Budujemy Nowy Dom
 


[1] „Jeśli ktoś ma prawa autorskie do tekstów blogerów, to tylko sami blogerzy.
Tak stanowi prawo autorskie.
Blogerów nikt o zdanie i zgodę nie pytał.”
[2] kowal
Właściwie dopiero teraz Adweo uświadomiłeś mi ogrom szkód jakich narobił T.Parol .
Sam linkowałem ważne artykuły dziesiątki razy w różnych miejscach . Dzisiaj linki są już nieaktualne .
—–adevo
27 kwietnia 2013 o 19:14
Pytanie do T. Parola:, jeżeli już domena jest w Twoim posiadaniu to, dlaczego nie chcecie prowadzić dalej adresu NowyEkran.pl?
Przecież notki blogerów np. MOJE są zalinkowane na innych forach i ludzie powołują się w dyskusji na teksty pod adresem NE. Poprzez zniszczenie adresu NE w Internecie ta cała sieć linków zostaje bezpowrotnie zniszczona, teksty, na które powołują się inni ludzie będą nieosiągalne. W tym wypadku chodzi o setki blogerów. Jest to duża kulturalna strata i duże osiągnięcie w zniszczeniu komunikacji i blogosfery.
Dlatego pytam: jak masz już prawa do domeny to, dlaczego nie zostawisz adresu w Internecie jak jest, zamknąć meldowanie i komentowanie, ale na litość boską pozostawić teksty pod tymi samymi linkami w Internecie!! ———
 

KOMENTARZE

 • @Adevo & @All
  Do kompletu powyższych informacji jak najbardziej można dodać fakt nieuprawnionego sklonowania kont blogerów wraz z artykułami publikowanymi przez blogerów Nowego Ekranu. Część blogerów zapewne będzie zadowolonych z takiego "cudownego" pomnożenia treści, bo przecież nie musieli kiwnąć paluszkiem aby się powielić, ale jakaś grupa blogerów z takiego rozwiązania jest niezadowolona, a pośród części osób z tej grupy jakiś procent tych osób złoży zawiadomienia do Prokuratury czy GIODO.

  Można się tylko domyślać że ani NE ani blogerzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.
 • @ Autor
  Czy ta sytuacja jest nieodwracalna?
  Tzn. czy Parol może przywrócić nowyekran.pl i "zamrozić" go jak sugerowałeś? Powiedziałbym -"do czasu wyjaśnienia sprawy w sądzie", ale znając tempo pracy polskich sądów...
  Czy on nie zdaje sobie sprawy, że grozi mu łatka grabarza blogosfery?
 • @Pluszak 23:16:18
  Tu np. znany bloger salonu24.pl podał:

  Zawiadomienie na policji złożone.
  SZCZURBIUROWY - MACIEJ ŚWIRSKI

  http://iddd.salon24.pl/504551,nowy-ekran-uwaga-konieczna-zmiana-hasla#comment_7606736
 • to, że ŁŁ przekopiował bazę,
  nie mam pretensji,
  i tak pisałem u niego, a nie na nE,
  (to, iż nie wiedziałem, dla kogo piszę formalnie, to moim zdaniem oszustwo)

  ale to, że uziemił odsyłacze jest trudne do wybaczenia.
 • @Szeregowy Kowalski 23:21:25
  Ja sobie tak myślę, że to inscenizacja. Przecież jakby mu zależało na 3obiegu to by puścił ne.pl w sieć i zamieszczał artykuły o 3obiegu i linkował na 3obieg z nowegoekranu.pl tak długo jak się da. Przecież przez zasadę dziedziczenia skapałoby witrynie 3obieg dużo z PR 4 nowego ekranu.pl

  Przecież ten człowiek proponuje na 3obiegu usługę pozycjonowania, więc by zrobić taki błąd to trzeba mieć inne zadanie: zniszczyć najbardziej aktywną prawicową blogosferę.
 • @adevo 23:37:15
  Hehe, to tylko jedno z rozwiązań, lepszych niż to które wprowadzono w życie, ale aby czegoś nie zepsuć i zyskać coś dla siebie to trzeba mieć trochę wiedzy i trochę pomyśleć.
 • @Pluszak 23:58:51
  Niesamowite, nie chce mi się wierzyć. ŁŁ to wielki ignorant internetowy?
  Fakty są inne. On, a szczególnie Pietkun wykorzystywał tagi do ściągania sobie publiczności od innych blogerów. Przecież tobyło bardzo inteligentne. Dlatego widzę 3Obieg jako następną pułapkę dla aktywnych blogerów, by stracili całkowicie ochotę.
 • @adevo 00:11:41
  Drugi taki specjalista od Internetu to Lipski. On ci zarzucił, że chcesz podbudować sobie twoją pressemix.eu przez NE.net. A przecież wg PR to NE.net ma PR=zero a twoja Pressemix.eu ma PR 2, czyli możesz PR od pressemix.eu przez linkowanie NE.net tylko zmniejszyć, a NE.net przez taką ofiarę ewentualnie wzmocnić i przyczynić się do powiększenia PR witryny NE.net.
 • @rerak 00:56:14
  O jakim numerze myślałeś?
 • @adevo 00:58:04
  A może trzeba zapytać państwa Lipskich jakie plany mieli rejestrując domenę nowykeran.org, i dlaczego domena jest zarejestrowana na p. Liliannę a nie na p. Marka, który chwali się że ją posiada. :)

  Domain ID:D167731377-LROR
  Domain Name:NOWYEKRAN.ORG
  Created On:29-Jan-2013 17:39:42 UTC
  Last Updated On:31-Mar-2013 03:46:04 UTC
  Expiration Date:29-Jan-2014 17:39:42 UTC
  Sponsoring Registrar:ASCIO Technologies, Inc. - Denmark (R76-LROR)
  Status:OK
  Registrant ID:AT971771793273
  Registrant Name:Liliana Sommerfeld
  Registrant Street1:Cottbuser Str. 40

  Lipski w Salonie24 pisze miedzy innymi: "...Ja mam jeszcze org,de,tk,eu,info..."

  Nowyekran.de - wspomaga 3Obieg gdyż po wpisaniu tego adresu ładuje się 3Obieg.
  Nowyekran.tk - - wspomaga 3Obieg gdyż po wpisaniu tego adresu ładuje się 3Obieg.

  Gdyby państwo Lipscy byli zainteresowani pomocą, a nie pseudopomocą to przecież mogliby ustawić te domeny na serwer Nowego Ekranu, ale co najmniej dwie domeny kierują na 3Obieg. Bez komentarza...
 • KREACJA PIENIĄDZA
  Uważam, że całe zamieszanie związane z Nowym Ekranem i 3Obiegiem było tak naprawdę z premedytacją przemyślaną akcją ODWRÓCENIA UWAGI od moich artykułów na temat KREACJI PIENIĄDZA !!!

  Zwróćcie uwagę na zadziwiającą koincydencję gdyż te wydarzenia zbiegły się w czasie z decydującym momentem w dyskusji, którą miałem już prawie wygraną !!!

  Teraz należy sobie jednak zadać pytanie: "kto za tym stoi ?"

  Otóż odpowiedź nasuwa się sama: to ci, którzy wiedzieli, że bezprzykładnie przegrywają dyskusję ze mną !!!

  Tylko oni mieli interes w tym, żeby zatrzeć ślady porażki, żeby światowe linki do naszej dyskusji zostały w tak dramatycznych okolicznościach przerwane, a cały świat śledzący z zapartym tchem ten urzekający intelektualnie pokaz mojej wiedzy został pozbawiony OSTATECZNEGO ROZWIĄZANIA !!!

  Gdy ci przegrani wichrzyciele zauważyli moje celne i zdecydowane odpowiedzi i wyjaśnienia, zrozumieli, że nadchodzi dla nich ów czas, kiedy to "Słońce się zaćmi, Księżyc nie da światłości swojej, a gwiazdy spadać będą" !
 • @night rat 09:35:20
  >/3.Teksty z dwuletniej pracy setek blogerów są dla czytelników NIEDOSTĘPNE, gdyż nie są rozpowszechnione pod adresem nowyekran.net./
  -----------------------
  Witaj, właśnie na krótko otworzyłem kompa. Ale o tej porze nie dyskutuję. O co chodzi? O to samo- w wyszukiwarkach, na innych stronach internetowych z odsyłaczami teksty są linkowane na nowyekran.PL

  To znaczy, gdy nowy czytelnik, lub nawet stary chce przeczytać tekst i kliknie w link z domeną nowyekran.pl to zobaczy tylko przekierowanie i znajdzie się na stronie 30biegu.

  W ciągu 2-ch lat adres internetowy Nowyekran.PL stał się marką i ludzie znali ten adres na pamięć. Teraz pod tym adresem jest przekierowanie i nie ma żadnej informacji, że teksty Nowego Ekranu istnieją w sieci pod nowym adresem: NOWYEKRAN.NET

  Taki specjalista od doktoratów jak drhumor do dzisiaj się nie melduje, gdyż pewnie jeszcze nie znalazł drogi na nowyekran.net

  TA ZMIANA z PL na NET DO WIELU STARSZYCH, ALE PEWNO I MŁODSZYCH INTERNAUTÓW JESZCZE NIE DOTARŁA; MUSI IM KTOŚ DAĆ ZNAĆ.
 • @Pluszak 07:12:22
  >Lipski w Salonie24 pisze miedzy innymi: "...Ja mam jeszcze org,de,tk,eu,info..."
  Muszę go bronić.

  Co ty wymagasz od Lipskiego, któremu się ciągle myli ilość jego dzieci:
  raz pisze, że ma 10, a ostatnio gdzieś widziałem, że powołuje się na trójkę.

  Zostaw Niemca w spokoju- ostatnio gdzieś napisał, że ma niemieckie papiery.
 • @Pluszak 07:12:22
  Gdyby to chociaż byli "państwo" :)
  Chociaż.... może Lipski nazywa się Sommerfeld, to jest prawdopodobne.
  Przecież mógłby podać na swoim blogu , Nowak, Kubiak - diabli wiedzą co to za gość...
 • @Pluszak 07:12:22
  >Nowyekran.de - wspomaga 3Obieg gdyż po wpisaniu tego adresu ładuje się 3Obieg.
  Najnowsze godz. 10:05
  --------------------------
  Wynikiem przekierowania jest następująca informacja:

  Trwa przeniesienie serwisu 3obieg.pl
  na nowy serwer.

  Zapraszamy wkrótce.
  ________________
  NIC IM NIE POMOŻE NOWY SERWER, GDY BĘDĄ DALEJ KRAŚĆ PUBLICZNOŚĆ NOWEGO EKRANU.PL
  ILOŚĆ ICH NIE ZBAWI, ALE ZADŁAWI!!!
 • @night rat 10:35:25
  Pluszak pisał o tym pod "Kradzione dane czyli falstart 3Obiegu - kradzione nie tuczy!"
  http://dziennikarze.nowyekran.net/post/91896,kradzione-dane-czyli-falstart-3obiegu-kradzione-nie-tuczy

  Ja dalej rozpowszechniłem w notkach na s24
  http://www.iddd.salon24.pl/504551,nowy-ekran-uwaga-konieczna-zmiana-hasla
  oraz tu pod Update8
  http://www.iddd.salon24.pl/503627,nowy-ekran-koniec#pos8

  Im częściej tym lepiej:)
 • Żałosne widowisko
  Bardzo pouczające widowisko: tylu lizusów, krętaczy, kombinatorów i zwykłych świń bluzgających na ŁŁ tylko za to że nie pozwolił się bezkarnie okraść dawno nie widziałem. Buzie pełne wielkich frazesów o prawdzie, wolności, uczciwości, Polsce a jak przyjdzie co do czego zwykły gnój. Czytam uważnie i obserwuję, kogo w przyszłości omijać szerokim łukiem.
  Bardzo cenna lekcja.

  pozdrawiam
 • @rerak 16:27:41
  Jak na razie przekierowując ruch z NE.PL na 3obieg.pl to Parol okrada NE z czytelników. Przy Obieg.pl to mamy do czynienia z pishing page. JA nie daję zezwolenia Parolowi ani na wystawianie moich postów ani na ich manipulację.

  Nie zezwalam mu też na manipulację mojego konta, co redakcja NE wcześniej robiła - gdy Parol był odpowiedzialny jako red. nacz. Nie zezwalam mu też na wpisy w moim imieniu na moim koncie NE- co jest na WordPress możliwe jak mi ktoś podpowiedział.
 • @Madara 15:37:46
  Pijesz do mnie?
  Ja byłem przez Łazarza i przede wszystkim przez cwaniaka Pietkuna cenzurowany od lata 2012 roku. Na moim blogu są dowody, że byłem okradziony, moje posty były manipulowane i byłem spychany z ważniejszymi postami do piwnicy. Bardzo wielu nie wiedziało i nie zdaje sobie sprawy, że Pietkun i inni z redakcji też, sobie przekierowywali ruch z popularnych blogów do siebie i swojej żony, przy pomocy manipulacji tagami.

  Dlatego byłem jednym z pierwszych, który zauważył, przy osobistym, wzorowym zachowaniu blogera (nie klnie, nie kurwi się, pisze prawdę), że ekipie Parola przeszkadzają moje treści. Ponieważ wtedy pisałem o łupkach i o Rydzyku, nie wiedziałem skąd idą główne ataki.

  Teraz wiem, Łazarz obiektywnie zniszczył wspólną pracę i dorobek setek tysięcy czytelników, blogerów i komentatorów - na rozkaz, czy tak z głupoty - to się jeszcze okaże. Pisząc za szeregowym Kowalskim (wpis u góry) zasłużył sobie na tytuł GRABARZA BLOGOSFERY.

  Co do Opary jest jego prawie jasny statement:
  "Odpowiadam
  Szanowny Panie,

  1. Pan Parol nigdy za domenę nowyekran.pl nie zapłacił i nie była ona jego własnością. Owszem, na zlecenie Zarządu spółki - Pan Parol zarejestrował domenę na swoje nazwisko. Było tak do czasu rejestracji spółki Nowy Ekran w Sądzie/KRS.

  2. Nie ma chyba sensu kupować czegoś - co jest naszą własnością.

  3. Treści wszystkich autorów tworzących społeczność NE są całą wartością portalu. Ja cenię to bardzo wysoko."(...)

  http://interesariusz.nowyekran.net/post/91818,jedno-pytanie-do-pana-opary#comment_802681

  Jak widać Opara nie zdawał sobie przed moim postem sprawy z rangi zalinkowania w sieci i wysokiego PageRank 4 witryny NE.PL jako owoców pracy blogerów, redakcji i czytelników.
 • Ważne oświadczenie R. Opary
  Wstawiam oświadczenie R. Opary tutaj by nie zgubić:

  Wiarygodność
  Kwestia wydarzeń ostatnich miesięcy, w perspektywie dalszego istnienia Nowego Ekranu, jak widzę, wywołuje ciągle spore zainteresowanie.
  Aby pewne rzeczy zrozumieć i rozważyć kwestie wiarygodności warto może przypomnieć pewne fakty:

  1. Pan Parol funkcjonował w blogosferze od lat, raczej bez powodzenia. Trzeba przyznać. Jest on człowiekiem inteligentnym, dobrze pisze, potrafi dobrze analizować wydarzenia. Dzięki swojej aktywności poznał wielu blogerów, nawiązał z nimi kontakty. I to był jego główny kapitał. Brakowało mu umiejętności organizacyjnych i kontaktów.

  2. Inni członkowie byłej Redakcji też pracowali (lub nie) w różnych, tzw. "polskich mediach" - ale bez większych lub żadnych wprost efektów.

  3. Pan Parol i Spółka -znając nieźle blogosferę, zawsze mogli sami (i chcieli) założyć własny portal i nazwać go... Nowy Ekran. Mieli wszystko, aby to zrobić ale...oprócz zdolności organizacyjnych (i kontaktów) - brakowało niewątpliwie trzech zasadniczych rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy.

  Aż tu pojawił się frajer z kasą. Tak to ja. Wróciłem z Australii - z zamiarem zrobienia czegoś pozytywnego dla kraju. Sądziłem, przyznaję - bardzo naiwnie, że Pan Parol i Spółka to ludzie uczciwi, ludzie idei, pokrzywdzeni trochę przez los, którzy dzielą ze mną wspólne wartości i chcą razem ze mną powalczyć o zmianę rzeczywistości. Później okazało się - jest inaczej.

  Tak powstał Nowy Ekran. Jak pisałem wielokrotnie, dla mnie NE - nie był przedsięwzięciem stricte biznesowym. NE miał być portalem z określoną misją. Nowy Ekran - miał być sumieniem Polskiego Narodu! I był wielkim sukcesem. Od początku. NE stworzył nową jakość w Polskim internecie. Nowe media niezależne, bez cenzury.
  Sukces NE, był jednak "solą w oku" dla decydentów i kontrolerów opinii publicznej - na styku mediów i polityki. Stanowił zagrożenie dla Układu Republiki Okrągłego Stołu. Dlatego też postanowiono NE zniszczyć a na jego miejsce stworzyć wiele innych portali. Próbowano wielu sposobów i tutaj Parol i S-ka, okazali się bardzo efektywni. Należy im pogratulować skuteczności w działaniach destrukcyjnych. Tylko, czy to tędy droga?

  Patrząc z doświadczeń i perspektywy czasu, widać, że Pan Parol i S-ka, planowali przejąć NE od dawna. Dopóki jednak czerpali z niego kasę i inne korzyści materialne, powstrzymywali się z decyzją. Potem, bez skrupułów

  Parafrazując (być może nieco górnolotnie) sytuację: Oto ja - RO, Polak, patriota z kasą, chciałem naprawdę coś pożytecznego zrobić dla kraju. Zakupiłem powóz, o nazwie Nowy Ekran, aby przy jego pomocy zawieźć Rodaków w krainę lepszej rzeczywistości. Potrzebowałem jednak dobrych koni, zaprzęg i woźniców. Wszystko znalazłem tu na miejscu. Po pewnym czasie woźnica doszedł do wniosku, że konie, zaprzęg i wszystko jest jego własnością i pogalopował w swoje rewiry.
  Ja zostałem z pustym powozem a w dodatku wszyscy mają do mnie żal za samowolę niewłaściwego woźnicy. To wina złego wyboru - też moja.

  Najbardziej ucierpieli na tym pasażerowie powozu, a więc społeczność NE, oraz Ja - RO. I tylko my możemy to zmienić, zależnie od naszej decyzji.

  No cóż. Niestety Polska jest krajem bezprawia i rozmaici kombinatorzy, znając system i niewydolność tzw "Polskiego Wymiaru Sprawiedliwości" - czują się i działają zupełnie bezkarnie. Takie są realia.

  Odpowiedzi na pytania (zaznaczone na czerwono). Decyzją prawników nie na wszystko mogę ujawnić, ze względu na toczące się postępowanie.

  1. Domena Nowyekran.pl, była zarejestrowana na nazwisko Pana Parola do czasu rejestracji spółki. Potem dokonano cesji. Pan Parol nigdy nie opłacił kosztów domeny. Faktury były wystawiane na Nowy Ekran SA.

  2. Pan Parol, (z uwagi na komornika), nie miał nigdy, żadnej umowy o pracę. Był wynagradzany sowicie, o dzieło - o ile się orientuję.

  3. Nigdy nie było "Umowy o zabezpieczeniu praw Pana Parola - domeną" Kompletna nieprawda. Bzdura.

  4. Nie znam szczegółów propozycji. Zawsze zresztą broniłem P. Parola, ale on miał jak widać nieuprawniony dostęp do korespondencji.

  5. Dowody są, będą przedstawione w postępowaniu.

  6. Parol, Pietkun i Pirx mieli uprawnienia adminów i dostęp do całej bazy danych NE, blogerów. Uzyskali to pod pretekstem budowy mobilnego portalu NE. Domenę "odzyskał" przy pomocy manipulacji regulaminem operatora domen.

  7. Nie było żadnej umowy użyczenia domeny. Nie było takiej potrzeby, gdyż domena była własnością spółki NE.

  8. Bez komentarza.

  Podsumowując:

  Pan Parol i S-ka (Państwo Pietkun, Pirx, Carcinka, Carcaju) - dokonali wielu niewłaściwych, niezgodnych z prawem czynów. Nie będę jeszce raz ich wyliczał. Działali niewątpliwie na szkodę spółki, w której (w większości) byli zatrudnieni na zasadzie umowy o dzieło. Szkody są niepowetowane i nieodwracalne. Ich postępowanie rozstrzygną odpowiednie Sądy. Niestety, realia są takie, że sprawiedliwości, w tym wypadku - NIGDY nie stanie się zadość. Czas działa na naszą i Nowego Ekranu niekorzyść.

  Jeszce raz:

  ZA WSZELKIE PROBLEMY I TRUDNOŚCI WYNIKAJĄCE Z DZIAŁAŃ BYŁEJ REDAKCJI NOWEGO EKRANU 0 SERDECZNIE PRZEPRASZAM.

  Wina jest wyłącznie moja. Ale będę walczył. Dopóki starczy sił.

  Kwestie wiarygodności musicie Państwo sami zadecydować i postępować z własnym sumieniem.
  nadużycie link skomentuj
  Ryszard Opara 04.05.2013 15:42:55
  http://netsociety.nowyekran.net/post/91996,never-ending-story#comment_803712
 • @rerak 17:10:45
  Mnie osobiście zapraszali i mój udział wyprosili prof. Dakowski, carcajou, may oraz jeszcze jeden chcący pozostać całkowicie anonimowo człowiek. Ja mam sam specjalistyczną stronę, którą dla blogowania na NowymEkranie.pl strasznie zaniedbałem. Ale nie żałuję, poznałem coś nowego oraz rozwinąłem nowe tematy.

  Ł. Ł. był mi nieznany. Zauważyłem tylko, że redakcja NE pod kierownictwem Ł.Ł. źle pracuje - patrz ważne przekazy telewizyjne były dla NE tylko katastrofą, ten numer z laptopem też mu nie uwierzyłem itd. Do Parola nigdy nie miałem zaufania.

  Może pamiętasz kradzież strony u przeciwnika i podanie, jako źródła "Internet" chodziło o wskazówki zachowania przy aresztowaniu podczas marszu.

  Wg mojego prywatnego zdania to Parol nałykał się jakiś rad z kursów o sukcesie biznesowym, wg których kłamstwo jest bardzo skuteczne i jedzie cały czas na kłamstwie.
 • adevo
  Zawiłości internetu przekraczają moją transcendentalność. Ale wiem co to znaczy lojalność. Zgadzam się z Tobą , że praktycznie NowyEkran.net zaczyna od zera. Były czasy gdzie miałem nawet 8 tys wejść , a wejścia na moje posty w ilości ponad 1 tys. zdarzały się raz za razem. Teraz jak się nie jest na SG to setka to dobry wynik.
  W subdomie aktywnych blogerów jestem na 27 miejscu z dopiskiem PR 2, czy mnie laikowi możesz wytłumaczyć co to znaczy.
 • @rerak 18:13:38
  Trafiłam na NE przypadkowo, czytając jakiś blog w innym miejscu, a było to już prawie 2 lata temu. Poleciłam go naprawdę wielu osobom, nie ze względu na ŁŁ ani Oparę, ale ze względu na róznorodność tematów i brak cenzury. ŁŁ niespecjalnie do mnie przemawiał, niewiele go czytałam, więc nie wmawiaj wszystkim, że to tylko jego zasługa. Może i on pociągnął za sobą blogerów, ale ja dla nich, nie dla niego wchodziłam na tę stronę.
  Potrafię docenić to,że jest Was tutaj tylu i piszecie na różne tematy, a to co się teraz dzieje odbieram jako akt zemsty, w którym największą rolę grała mamona niestety....
 • @Andy 51 18:07:20
  >W subdomie aktywnych blogerów jestem na 27 miejscu z dopiskiem PR 2.
  http://mipan.nowyekran.pl ----- PR 2
  --------------------------------

  Co to znaczy?
  Google PageRank = 2 to wartość pomagająca robotom Googla zaszeregować subdomenę w katalogu Googla. Im wyższy PR tym lepsza pozycja w stosunku do adresów mających PR 1 i 0. W stosunku do tych, co mają PR 2 to wchodzą inne czynniki jak odsyłacze z innych stron, tagi strony, ilość odwiedzin czytelników, pasująca treść oraz końcówka domeny. Pierwsze miejsca na liście wyszukanych wyników przez wyszukiwarkę Googla zawsze miedzy sobie rozstrzygają te wyniki, których adresy mają najwyższe PR oraz strony sponsorowane. Przykładem jest projekt wikipedia.org ma PR=9 i wyniki zawsze zawierają najpierw linki do Wikipedia.

  Na PR od Googla opierają się też obliczenia znanej witryny Alexa.com
  Wprawdzie alexa.com ma własne roboty, ale musi brać poprawki, gdyż ogarnia statystykami tylko te strony, które odwiedzają ludzie z oprogramowaniem Alexy w listewce wyszukiwarki.

  PR=2 to dowód, że masz już jakąś pozycję w katalogu Googla.
  Na Wordpresie nie ma takich możliwości, dlatego tam nie ma subdomen i nie będziesz oceniony PR, jako autor w Katalogu Googla, gdy spadasz ze strony głównej. Nie pracujesz na PR własnej subdomeny tylko na PR strony głównej - tak jest na 3obiegu.pl i ekspedycie.org

  Roboty Googla nie zauważają podstron w Wordpresie, jako subdomen, gdyż te podstrony nie mają struktury subdomeny.

  Oczywiście PR=2 dla Twojej subdomeny dotyczyło domeny PL
  teraz dla http://mipan.nowyekran.net
  to masz PR = zero, zresztą jak wszystkie subdomeny NE.net
  Mniej czytelników, dlatego gdyż twoi czytelnicy do ciebie już nie docierają.
  Każdy stary miłośnik twoich tekstów w Internecie, jeżeli teraz wybierze

  Twój adres http://mipan.nowyekran.pl
  by zobaczyć, co nowego napisałeś
  zostanie przekierowany na 3obieg.pl
  Ponieważ witryna ma dużo obrazków taki czytelnik zapomina o twojej subdomenie i ogląda obrazki u Parola.
 • @rerak 18:13:38
  Ja byłem od samego początku zapraszany, tylko odczekałem 6 miesięcy by zobaczyć jak się projekt rozwinie. Na s24 nie miałem trudności, gdyż wycieczkę na blogi traktowałem jako rozrywkę. Poważnie pisałem o jednej rzeczy o polach elektromagnetycznych na stronie http://iddd.de/

  Co znaczy "Gruppenführer KAT" dla Parola nie pamiętam. To gdzieś stało, ale ja w tym nie byłem zaangażowany.

  Pozdrawiam
 • @ czytelnictwo
  Na "Nowy Ekran" ściągnął mnie kolega Zielony Karzeł Reakcji zaraz na samym początku, gdy - zdaje się - do rejestracji potrzebne było zaproszenie od wcześniej zarejestrowanego członka (pamiętam jak przez mgłę, bo to strasznie dawno było...).

  Poudzielałem się trochę i dałem sobie spokój - z moim wsiowym łączem była to wtedy prawdziwa droga przez mękę, zamieszczenie posta potrafiło i kilka godzin zająć.

  Potem próbowałem wrócić bodaj w zeszłym roku - było nie lepiej, zrezygnowałem.

  Jakoś tak w lutym tego roku przypomniałem sobie, że taki portal jest, spróbowałem: działa! Znakiem tego, albo Państwo poprawiliście skrypt - albo Era poprawiła jakość transferu w mojej wsi.

  Tyle tylko, że chyba robię za Jonasza - bo ledwo się pojawiłem, a już była sławetna awaria. A zaraz potem - ostatnia afera.

  Robię za Jonasza, bo - przyznaję - skuszony zaskakująco dużą publicznością na 3obieg.pl (por. http://boskawola.blogspot.com/2013/05/stop.html), zarejestrowałem się dzisiaj i tam. No i ledwo się zarejestrowałem - a już, parę godzin później, wywalił im się serwer...
 • @Boska Wola 20:36:46
  A świstak siedzi i pakuje w sreberka... :)

  30 kwietnia 2013 roku o godz. 8.39 napisałeś na 3Obiegu:

  "Ciekawostka: Przy okazji powstalego zamieszania z domeną nowyekran.pl i uruchomieniem 3Obiegu można dowiedzieć się do czego niektórym blogerom służy Nowy Ekran, i tak bloger Boskawola pisze:

  „Używałem „NE” tylko po to, aby kierować ruch na mojego głównego bloga na Bloggerze – których chwalić Pana Boga, kolokowany jest w Kalifornii, nikt go nie zamknie, ani nie przejmie, a o kłopotach z serwerem też nikt jeszcze nie słyszał.

  Przy okazji jednak mojej spamerskiej działalności, polegającej na wrzucaniu na „NE” starych notek z głównego bloga – poznałem paru fajnych ludzi i byliśmy na najlepszej drodze do tego aby się zaprzyjaźnić…”"

  No to jak z tą Twoją rejestracją i Twoją "spamerską" działalnością w Nowym Ekranie? - hehe
 • @night rat 22:28:15
  3 razy dawał plamy. Marsz Niepodległości 2011, 2012 oraz demonstracja przed willą Jaruzelskiego. Wszystkie transmisje były świetnie przekazywane przez niezależne inicjatywy. Informacji na ich temat nie było na NE, zdobyłem je łatwo w Internecie. Tylko od początku się zastanawiałem, dlaczego im się nie udaje, innym się udaje a informacji o alternatywnych nierządowych transmisjach na NE nie ma.
 • E-mail do zarejestrowanych
  Skrzynkę e-mailową odwiedzam rzadko. Teraz w nocy stwierdziłem, że nie wysłano listu do zarejestrowanych o zmianie adresu Nowego Ekranu z nowyekran.pl na nowyekran.net

  Przecież to jest konieczne!
  Przekierowanie na 3Obieg zabiera NE czytelników, dzień w dzień więcej. Z tym trzeba skończyć!

  Nie chcę się nawet pytać dlaczego takiego listu niewysłano. On musi być wysłany!

  Co znaczy mowa trawa to jest teraz wiadome. Taki list jest wymogiem ostatnich dni.
 • @Pluszak 21:32:32
  No i po co te nerwy..?

  Z łatwością możesz sprawdzić, kiedy się zarejestrowałem na "NE" i prześledzić całą historię mojej aktywności.

  Owszem: ŻADEN z tekstów, które tu zamieściłem, nie został napisany specjalnie dla "NE" - wszystkie były albo wcześniej, albo w tym samym czasie, publikowane na moim własnym blogu na Bloggerze.

  Nigdy tego nie ukrywałem. Nigdy też nie ukrywałem, że owszem - zależy mi na tym, aby ludzie stąd, zaglądali na mojego "bloga głównego".

  Który ma m.in. tę zaletę, że nikt się o jego nazwę ze mną nie spiera i nikt mi go nie może w Polsce wyłączyć...

  Poza tym - manipulujesz moją wypowiedzią, pomijając jej początek i koniec. Początek brzmiał, o ile dobrze pamiętam, że "jestem wkurzony na to, co się stało" - a koniec, to było zapytanie "kto jest winny?" - tego, że mogę stracić kontakt z przyjaciółmi, których poznałem na "NE".

  Jeśli zależy Ci na tym, aby blogerzy pisali specjalnie i celowo tylko dla "NE" - to wyrzuć stąd w pierwszej kolejności JKM - a i paru innych, którzy puszczają to samo w wielu miejscach, też się znajdzie. Ewentualnie: zamiast bata, można też użyć marchewki i płacić za oryginalne teksty...

  A jeśli chcesz, żebym stąd zniknął - no to lepszego momentu nie mogłeś sobie wybrać: rzeczywiście, jako źródło ruchu na stronie, "NE" się w tej chwili NIE LICZY. Kompletnie. To raczej link u mnie (który, skądinąd, już dałem...) - mógłby Wam coś pomóc... Mam PR = 3...
 • @Boska Wola 06:43:31
  Jakie nerwy? Chyba Ci się coś pomyliło :P :)
  Stwierdziłem fakt że minąłeś się z prawdą pisząc swój komentarz. A przy okazji tej zadymy wyszło to co wyszło, w tym cel dla którego używasz Nowego Ekranu.
  Gdyby mi zależało abyś zniknął to bym po prostu zablokował Twoje konto a tego nie zrobiłem. Ale nie zapominaj że każdy z nas, blogerów, komentatorów, czytelników, bywa w różnych miejscach i może poczytać czyjeś wypowiedzi nie tylko tu, w Nowym Ekranie, ale i w 3Obiegu, Pudelku, Onecie, czy TVN24. :)

  Nie mam obowiązku wklejać całej Twojej wypowiedzi, czy wszystkich Twoich wypowiedzi, ale skoro tak się upierasz to aby nie było posądzeń o manipulację to proszę:

  --------------------------
  Boska Wola
  30 kwietnia 2013 o 08:39

  Zgniłym kalafiorem wiszą mi spory między panami. Żaden mi ani brat, ani swat.

  Co nie zmienia faktu, że JESTEM WKURWIONY rozwaleniem właśnie tej ostatniej wersji “NE”.

  Używałem “NE” tylko po to, aby kierować ruch na mojego głównego bloga na Bloggerze – który, chwalić Pana Boga, kolokowany jest w Kalifornii, nikt go nie zamknie, ani nie przejmie, a o kłopotach z serwerem też nikt jeszcze nie słyszał.

  Przy okazji jednak mojej spamerskiej działalności, polegającej na wrzucaniu na “NE” starych notek z głównego bloga – poznałem paru fajnych ludzi i byliśmy na najlepszej drodze do tego, aby się zaprzyjaźnić. No i co teraz..? I kto tu jest winien?

  Polactwo = buractwo!
  --------------------------
  źródło: http://3obieg.pl/?p=91043
 • @Pluszak 08:40:13
  Niczego nie "stwierdziłeś", a co najwyżej - tak Ci się wydawało. Aby komentować w WordPressie nie trzeba być zalogowanym - zresztą, łatwo dojżeć, że nick, którego użyłem w tym komentarzu, prowadzi do zgoła innej strony, niż nick, którego stale używam np. tutaj (i który, jak cała reszta, przeklonował się też na 3Obieg).

  Generalnie: czepiasz się, nerwy Cię ponoszą - to zrozumiałe w tak stresującej sytuacji - a, co już Ci proponowałem w mailu - jeśli ja mam być kozłem ofiarnym, który pozwoli Ci ten stres rozładować, to nie ma sprawy. Znikam - i nigdy więcej mnie nie zobaczysz...

  Zadowolony..?
 • @Boska Wola 08:58:44
  W jakim mailu, wysłanym na jaki adres? Nowoekranowe maile jeszcze nie działają. Twoja wola czy zostaniesz w Nowym Ekranie czy wybędziesz. Dla Ciebie to już chyba i tak nie ma znaczenia, bo przecież NE działa w innej domenie, o zerowym page rank, wybywając z NE potwierdzisz tylko swoje słowa, te w których mówisz do czego Ci NE służył.
 • @Pluszak 09:11:37
  A to ciekawe, jakim sposobem zatem - znalazłem rano w swojej skrzynce mail od Ciebie, na który natychmiast odpisałem..?
 • @Boska Wola 09:21:43
  Mail to nie to samo co PW (prywatna wiadomość) wysyłana za pomocą skryptu Nowego Ekranu. Nie działają maile, PW działa.
 • @adevo 23:37:15
  No przecież skoro skrypt nie jest jego to chyba nowegoekranu.pl nie mógł prawnie używać?
 • @Szeregowy Kowalski 19:59:14
  >No przecież skoro skrypt nie jest jego to chyba nowegoekranu.pl nie mógł prawnie używać?
  ----------------------------
  Logiczne, na zdrowy chłopski rozum.

  Pietkun i Ł. Ł. narobili szkód nam wszystkim: blogerom, komentatorom, czytelnikom oraz właścicielowi nie używając skryptu.

  Przekierowanie, czyli przestawienie drogowskazu w Internecie przez prosty rozkaz napisany w html lub bezpośrednio przez firmę hostującą na podstawie życzeń klienta ukradło czytelników i ruch z Internetowy.

  Być może że Ł. Ł. pogroził firmie hostingowej, lub jeszcze lepiej EUREKA!- napisał na papierze firmowym firmy NowyEkran. SA życzenie w imieniu właściciela firmy NowyEkran S.A. by przekierowali i hosting przekierował!!

  Nowe spojrzenie, to że klienci chcieli do autorów i komentatorów na NE. Właścicielami dróg internetowych są firmy hostingowe, a właścicielem drogowskazu jest Ł.Ł. lub firma NowyEkran S.A

  Gdyby to była droga i rzezimieszki przekręciliby drogowskaz by ludzie wpadali w pułapkę to byłoby to karalne!!

  Ale to jest Internet, więc wirtualny problem prawny - wirtualna droga z wirtualnym drogowskazem. Niestety nie jestem prawnikiem. Nie potrafię ocenić jak ten problem jest ustawiony w polskich przepisach prawnych.
 • :)
  może powinienem z tego wysmażyć post, ale nie wiem czy ma sens nabijanie licznika postów pisaniem o tym, że wszedłem na parola, login i hasło działało, wbiłem się na swój profil, odkryłem że figuruję tam (hola hola, a jakaś prośba o zgodę z mojej strony?) oraz można tam znaleźć jakieś zdefektowane moje notki, pozbawione dobranych fotografii mojego autorstwa, ba, brak tam nawet było mojego awataru, a notki urywały się 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia a przy okazji w moje imieniny, zdecydowałem się nie utrzymywać tej fikcji dłużej i skasowałem na trwale wszystko. Nie usuwam konta, bo musiałbym jeszcze pisać jakieś maile, ba jakieś oświadczenia woli wypisywać, a tu jest pomylony że tak powiem palec z d... To mnie jak klatkowy drób przerzucili z fermy na fermę i ba... nawet sklonowali. Ja nie popieram podziału NE, idiotyzmem jest mściwe działanie w postaci utrzymywania dwóch domen nowyekran. Nie chciałem pisać dla pana Parola, tylko DLA SAMEGO SIEBIE. Nowy Ekran był jednym z miejsc gdzie zarejestrowałem się i miałem kaprys, TAK JA MIAŁEM KAPRYS, aby coś popisać :D Wiadomo, że żaden ze mnie bloger i komentator, ale spłodziłem kilka tych postów, ileś komentarzy, a tam trafiła jakaś wersja ułomna. Reset i tyle.

  Dla mnie sprawa jest oczywista. Właścicielem jest ten kto płaci. O swoim neutralnym podejściu do tematu pisałem w notce: http://adamemanuel.nowyekran.net/post/87329,ad-vocem-lazacyoparagate i więcej nie zamierzałem, ale cóż, ŁŁ spłatał kolejnego figla i weź się człeku nie oburz. Pomijam fakt, że nie mam pojęcia jak trafiłem na NE.net. Chyba w jakimś komentarzu ktoś przytoczył adres nowej domeny.

  To co odstawił ŁŁ jest dla mnie nie fair. Nie interesuje mnie ich wojna. Kompletnie mam ją w nosie. Mnie interesuje to, że głupiego maila mogli wysłać, i zapytać o moją zgodę, czy w związku z sytuacją zgadzam się na transfer moich wypocin. I w nosie mam też to, czy regulamin coś o tym wspomina czy nie. Z niepoważnymi ludźmi po prostu do czynienia mieć nie chcę. Nawet jeśli są oczytani i wiedzą po co i jaki paragraf jest. Może być przy prawie, może mieć rację, ale to ja sobie dobieram kumpli a takich nie potrzebuję.

  A jak się wkurzę do reszty to skasuję też swoje posty i tutaj. I tyle.
 • @emanuel 23:19:54
  Wyżej wymienioną notkę napisałeś 6.02. i dokładnie 3 miesiące później 6.05. jeszcze nic nie wiadomo.
  ---------------
  >Pomijam fakt, że nie mam pojęcia jak trafiłem na NE.net. Chyba w jakimś komentarzu ktoś przytoczył adres nowej domen
  ---------------
  Jutro powinien być wysłany e-mail do wszystkich zarejestrowanych. Zobaczymy czy Pluszak potrafi.
  Trzymaj się dzielnie.
 • @adevo 21:54:29
  Hmm, zmierzałem do tego, że Parol zapewne ma świadomość tych szkód ale przed uruchomieniem powstrzymują go ewentualne sankcje prawne za używanie nieswojego skryptu.
  A sprawę przejęcia bazy danych być może uważa/ł za taką do obronienia, Zwłaszcza jeżeli uważał, że wiodąca część tutejszych blogerów czeka na 3Obieg i poprze go jak tylko go uruchomi. Jak widać tu się sporo pomylił.
 • @Szeregowy Kowalski 09:58:15
  "...ma świadomość tych szkód ale przed uruchomieniem powstrzymują go ewentualne sankcje prawne za używanie nieswojego skryptu. "
  --------------------
  Logiczne, i proste jak Parola w mordę strzelił.
  Zauważ, że do teraz - godz. 16.23 nie ma oficjalnego powiadomienia w Twojej zewnętrznej skrzynce e-mailowej o zmianie adresu.

  Nie ma też najprostszego komunikatu o przekierowaniu na stronach Parola. Do czegoś takiego gdyby było działanie prawne są admini zobowiązani!!

  >Jak widać tu się sporo pomylił.
  Nie pomylił się. Ruch na NE.net jest 10 razy mniejszy, niż był na NE.pl
 • @adevo 16:28:27
  Ano nie ma...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY