Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2765 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Zniszczyć Żurawlów, pacyfikacja mieszkańców, apel do Patriotów.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Został podpisany przez Wojewodę nakaz eksmisji rolników i mieszkańców wsi Żurawlów. Chevron dostał wolną rękę w niszczeniu polskiej ziemi. Mają mu pomagać polskie siły porządkowe. POMOCY!

W dniu 3 lipca 2013 04:21 użytkownik Claude TATON  napisał:

Wtorek, 02 lipca 2013- KOMUNIKAT PRASOWY od komitetów i stowarzyszeń walczących z przemysłem gazu łupkowego ropy naftowej i gazu węglowego

Francuskie komitety i stowarzyszenia walczące z przemysłem ropy naftowej gazu łupkowego i gazu węglowego dowiedziały się, że rozkaz eksmisji z okupowanego terenu rolnego został podpisany przez Wojewodę przeciwko rolnikom i mieszkańcom wsi Żurawlów.

Od 03 czerwca 2013 r., miejscowi tego regionu walczą przeciwko międzynarodowemu koncernowi Chevron, sprzeciwiają się projektowi badań sejsmicznych. Przecież wiedzą, że po tych badaniach zainstalowana będzie wieża odwiertowa do wydobywania gazu łupkowego na ich obszarze.

On chcą chronić i bronić swojej ziemi przed szkodami wywołanymi przez ten przemysł, którego rozwój doprowadzi do skażenia ich wody, ziemi, i powietrza.

Podczas poprzednich badań sejsmicznych mieli już do czynienia z problemami zanieczyszczenia wody w ich studniach artezyjskich. 

Woda zrobiła się nagle mętna, prawdopodobnie na skutek wibracji związanych z pracami sejsmicznymi  prowadzonymimetodą wybuchową. W każdym razie woda była potem niezdatna do spożycia.

Francuskie komitety i stowarzyszenia walczące z przemysłem ropy naftowej gazu łupkowego i gazu węglowego stanowczo potępiają ww. rozkaz eksmisji i użycia środków przymusu bezpośredniego przez siły porządku publicznego przy jego egzekwowaniu,podczas gdy Chevron nie chce nawet słuchać mieszkańców tego regionu i władz lokalnych- ulegając naciskom rządowym, nie mają nawet prawa pomagać przy rozwiązaniu tego trwającego konfliktu. 

Potępiamy decyzję eksmisji, która następuje po wielokrotnych próbnych operacjach zastraszania, po rożnych formach niedopuszczalnego nacisku, wywierania sankcji nie tylko przeciwko rolnikom zagrożonego obszaru, ale również przeciwko starającym się dostarczyć im wsparcie polskim stowarzyszeniom.

Przecież te rzeczy nie powinny mieć miejsca w kraju należącym do Unii Europejskiej!

Jesteśmy oburzeni stosowaniem wyżej opisanych metod i stworzeniem atmosfery strachu. Tym bardziej, że działania tego rodzaju celowo i kłamliwie podważą zaufanie z strony opinii publicznej do uzasadnionego i pokojowego protestu, który popieramy.

Nasi polscy przyjaciele przypominali nam, że "wszystkie koncesje otrzymane przez Chevron od Polskiego Ministerstwa Środowiska znajdują się na trzech największych zbiornikach wód podziemnych. W związku z tym można ocenić ryzyko zanieczyszczenia wód powierzchniowych i podziemnych na dużą skalę w tym regionie, jako bardzo wysokie ".

Nasi polscy przyjaciele i my nie mamy wątpliwości. Po prostu nie możemy dopuścić, by firma bezkarnie zniszczyła całe obszary i krajobrazy cierpliwie zagospodarowane przez pokolenia, z szczególną troską o ochronę przestrzeni i nie marnowania zasobów do dyspozycji.

Nie zgadzamy się z tym, że w Polsce lub w innym kraju, całe obszary życia, całe obszary i zasoby wód, należące do wspólnego dziedzictwa kulturowego, naturalnego zostały w sposób nieodwracalny zawłaszczone przez koncerny gazowe i naftowe ukierunkowane wyłącznie na zyski własne.

Apelujemy do Polskich władz o wycofanie rozkazu opuszczenia terenu, gdzie odbywa się uzasadniony protest mieszkańców. Przez egzekwowanie tego rozkazu może dojść do eskalacji konfliktu.

Prosimy Polskie władze o podjęcie wszelkich niezbędnych środków w celu zapewnienia wycofania się firmy Chevron z tych terenów i zapobiec znaczącemu zniszczeniu związanemu z wydobyciem gazu łupkowego.

Ani tu, ani gdzie indziej - Ani dziś ani jutro!

Sygnatariusze:

Collectif Basta ! Gaz Alès (30 Gard), Collectif Roquedur - le Vigan (30 Gard), Collectif Causse Méjean - Gaz de schiste NON ! (48 Lozère), Inter-collectif du 22 septembre sud (30 Gard- 34 Hérault), Collectif stop gaz de schiste 69 (69 Rhône-Alpes), Collectif Isérois Stop GRHM 38 (38 Isère), Collectif 91 NON au gaz de schiste (91 Essonne), Collectif Montpellier et Littoral contre les gaz de schiste (34 Hérault), Collectif non au gaz de schiste Pays de Savoie et de l'Ain (73, 74 01, Savoie, Haute Savoie, Ain),Ecolectif Dégaze Gignac et Environs (34 Hérault), Collectif d'Anduze (30 Gard), Collectif de Florac (48 Lozère), Association Stop au gaz de schiste-Non al gas d'esquist 47 (47 Lot et Garonne), Collectif citoyen du Narbonnais - Non Gaz et Pétrole de Schiste (11 Aude), Collectif Garrigue - Vaunage ( 30 Gard), Collectif Île de France contre les gaz et pétrole de schiste (région Île de France), Collectif 07 Ardèche (07 Ardèche), Collectifs 83 Non au Gaz de Schiste (83 Var) .

Ważna uwaga

Komunikat  powyżej tłumaczyłem nieodpłatnie  w Kartuzach dnia 02-07-2013 r., na prośbę francuskich komitetów anty-łupkowych.

Jest to ostatnie tłumaczenie tego rodzaju, które wykonuję za darmo. Następne tlumaczenia kierowane będą do biura tłumaczeń w Kartuzach.

Z poważaniem

Gérard Lemoine, Kartuzy, 03-07-2013

 *******************************

Remarque importante

Le commniqué ci-dessus a été traduit par mes soins en Polonais à  Kartuzy (POLOGNE), le 02-07-2013 à la demande d'un comités français anti-gaz-de-schiste. 

C’est la dernière la dernière traduction de ce genre que je réalise gratuitement. Les traductions à venir seront traitées par l'office de traduction de Kartuzy.

Salutations distinguées.

Gérard Lemoine, Kartuzy, 03-07-2013

-----------

Uwaga z braku czasu poprawiłem trochę bez konsultacji z panem Lemoine

Krzysztof Puzyna

 


Jak możesz pomóc?

STOP WYDOBYCIU GAZU ŁUPKOWEGO!
Wspierajmy protest mieszkańców Żurawlowa i okolic


6 lipca 2013 roku o godz. 14.oo odbędzie się w Lublinie solidarnościowy protest z mieszkańcami Żurawlowa na Zamojszczyźnie przeciwko inwestycji prowadzonej przez międzynarodową korporację Chevron.

Wspieramy mieszkańców, którzy już ponad miesiąc w liczbie ponad 150 osób blokują teren na którym Chevron chce prowadzić poszukiwania gazu łupkowego. Do protestu dołączają kolejne wsie: Rogów, Szczelatyn, Siedlisko.
Protest w Żurawlowie to nie tylko walka mieszkańców o ich domy i rodziny, ale także walka z globalną korporacją: jej chciwością i arogancją wobec decyzji społeczności lokalnych.

Chcemy, by Ministerstwo Środowiska, na wniosek mieszkańców Żurawlowa poparło delegalizację koncesji firmy Chevron na poszukiwanie gazu łupkowego na Lubelszczyźnie.

Stosowana przez Chevron technologia szczelinowania hydraulicznego jest niebezpieczna dla środowiska, prowadzi do:

- zużycia dużych ilości wody
- produkcji toksycznych ścieków
- zanieczyszczenia powietrza
Ponadto, działania firmy Chevron na świecie wskazują na lekceważenie przez nich praw człowieka.

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Żurawlowa i okolic 6 lipca (sobota) o godz. 14:00 na Placu Litewskim w Lublinie.

Podczas pikiety wystąpi zespół samby „Wschodni Sambastion”, a także będziemy tworzyć fotopetycję: Każdy/a będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z tabliczką wyrażającą sprzeciw wobec działań koncernu Chevron w Żurawlowie oraz solidarność z mieszkańcami gminy Grabowiec na Lubelszczyźnie. 


Zdjęcia w formie fotopetycji opublikowane zostaną na stronie http://occupychevron.tumblr.com/
Bądźcie z nami!


Tylko wspólna solidarność daje nam szansę na zwycięstwo.

 lub

 kliknij ten link z adresami i dalszymi pomysłami pomocy

KOMENTARZE

 • KRWI !!!
  ..jak długo ten biedny Naród będzie jeszcze nabierał się na ładne słówka zwyrodnialców i zbrodniarzy w garniturach zasiadających na państwowych posadach...

  Nóż się w kieszeni otwiera...
 • smutne to
  "Został podpisany przez Wojewodę nakaz eksmisji rolników i mieszkańców wsi Żurawlów"
  A nie pisalem ze tak sie stanie? przeczytajcie jeszcze raz.

  -"no właśnie!
  .."Polski rząd jest zdeterminowany by wydobywać gaz ze skał. Opracowuje właśnie modernizację szczegółowych przepisów, aby było możliwe szybkie wywłaszczanie mieszkańców z gazonośnych terenów"...

  No właśnie, co zrobić...!
  Najpierw sobie przetłumaczyć i zrozumieć ze to nie Chevron jest wrogiem
  lecz swój własny rzad. To rzad trzeba jak najszybciej zmienić a nie ganiać za traktorami z Chevron bo nic to nie da. Przyjdzie policja nasłana z rządu
  i nieposłusznych spałuje. To nie lupki ani zagranica są problemem lecz "nasz" rzad!


  i nastepna.


  -"oni są SUWERENAMI"
  - no właśnie ze w praktyce nie są gdyż rzad im to prawo odbiera. Zmienić na gorze rzad i scenę polityczna a dopiero potem wypieprzyć insekty. Inaczej się nie da. Bedze trzeba to pod "pozorem" spacyfikują wieś a i tak na swoim postawia. Tylko władza rządowa może nam pomóc. Na dzień dzisiejszy rzad nie jest naszym przedstawicielem a my straciliśmy miano suwerena! Chevron działa zgodnie z decyzja rządu.
  Powtarzam, mamy jeszcze 2 lata aby pozamiatać. Gdy znowu prześpimy nikt nam już nie pomoże i prawda jest ze wejdą tu "obcy". Nie chce krakać ale Chevron ta sprawę wygra bo "firma nie ma innego wyjścia" a w rządzie jest za dużo ich ludzi!
  Tak wiec, przejąc władze a potem pozamiatać, inaczej nie da rady!"

  To nie jest moje starego czlowieka krakanie. Jest to zwykla logika.
  Powtarzam, mamy tylko dwa lata.
 • @Stara Baba 06:52:26APEL ANNY WALENTYNOWICZ O BOJKOT WYBORÓW
  Masz rację,zostało trochę czasu żeby przygotować bojkot wyborów do sejmu w 2015 roku.Na portalach internetowych pojawia się coraz więcej apeli o bojkot wyborów.Zmiana rządu niczego nie zmieni.Trzeba zbojkotować ten system władzy zainstalowany w Magdalence i zaakceptowany przez tych co nas zdradzili przy okrągłym stole.Sami się nie wybiorą.Apel pani Ani Walentynowicz o bojkot wyborów znajduje się na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski
 • @amadeusz2006 12:07:19
  "Masz rację,zostało trochę czasu żeby przygotować bojkot wyborów..."

  Ja mam racje lecz pan jej nie ma. Bojkot wyborow oznacza oddanie bez politycznej walki nastepnych 4 lat wladzy w te same rece a co za tym idzie
  spowodowanie tragedii nastepnych ludzi i calych wsi.
  Aby sobie pomoc trzeba brac czynny udzial (tworzenie swojej sily politycznej i jej poparcie) wlasnie w swojej polityce a nie oddawanie jej walkowerem..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY